Kas notiek ar jaunās koalīcijas plāniem, kritiku par tiem un Saeimas priekšsēdētāja maiņu?

Evika Siliņa, Armands Krauze, Antoņina Ņenaševa, Edgars Tavars, Ilze Indriksone, Ainārs Šlesers, Aleksejs Rosļikovs

Jānis Domburs 20. septembris, trešdiena 21:15

Valsts Prezidenta vēlēšanas

Valsts prezidenta vēlēšanas 2023. Intervija ar Uldi Pīlēnu

Valsts Prezidenta vēlēšanas

(Zīmju valodā). Valsts prezidenta vēlēšanas 2023. Intervija ar kandidāti Elīnu Pinto

Valsts prezidenta vēlēšanas 2023. Intervija ar Elīnu Pinto

VIDEO: Jānis Domburs intervē Elīnu Pinto – «Progresīvo» kandidāti prezidenta amatam

"Atstājot darbu prezidenta Levita komandā, es apņēmos, ka, ja kādreiz man būs šāda iespēja, tad tiešām ieņemt šo proaktīvo, enerģisko, prasīgo pozīciju neatkarīgi no tā, kuras politiskās partijas priekšlikums tiek virzīts," tā pagājušajā nedēļā intervijā Latvijas Radio teica opozīcijā esošās partijas "Progresīvie" izvirzītā kandidāte Valsts prezidenta amatam Elīna Pinto. Sakarā ar aktīvu darbošanos ar diasporas jautājumiem  kādreizējā Eiropas Latviešu apvienības prezidija priekšsēdētāja ārpus Latvijas mītošo tautiešu vidū ir pazīstamāka nekā šeit.

Sacensībā par Valsts prezidenta amatu Elīna Pinto uzsver, ka ir bezpartejiska kandidāte ar vērā ņemamu darba pieredzi dažādās starptautiskās organizācijās un pilsoniskās sabiedrības organizācijās.

"Es biju jauna, te biju ļoti strauji uzkāpusi līdz stikla griestiem, aiz kuriem nepolitisks cilvēks vairs nevar augt. Bija izvēle: vai strādāt zem šiem stikla griestiem, vai izkāpt no Latvijas un augt tur, kur politiski griesti nav tik skaidri noteikti, un iegūt jaunu pieredzi un zināšanas," pirms pieciem gadiem žurnālam "Kapitāls" stāstot par iemesliem, kādēļ strādā un dzīvo ārpus Latvijas, teica Pinto. Viņai ir Latvijas Universitātē iegūta jurista izglītība, darba pieredze Eiropas Savienības Padomes ģenerālsekretariātā, Eiropas Komisijā un Ekonomiskās attīstības un sadarbības organizācijā (OECD).

Dzīvojot ārzemēs, viņa aktīvi pievērsusies diasporas jautājumiem – vairākus gadus bijusi biedrības "Latvija–Luksemburga" prezidente, arī Eiropas Latviešu apvienības (ELA) prezidija priekšsēdētāja. Darbojoties ELA, Pinto līdzdarbojusies arī 12. Saeimas laikā pieņemtā Diasporas likuma izstrādē. Vienlaikus viņa strādājusi arīdzan "Eiropas kustības Latvijā" valdē un 2018. gadā bijusi starp Top3 kandidātiem balsojumā par "Eiropas gada cilvēku Latvijā". Togad balsojumā gan uzvarēja pašreizējais Valsts prezidents Egils Levits.

Kad Levits kļuva par Valsts prezidentu, Pinto uz neilgu laiku bija viņa padomniece modernas valsts un ilgtspējas jautājumos. Padomnieces pienākumus gan viņa pildīja vien nepilnu gadu – 2020. gada februārī, esot trešā bērna gaidībās, Pinto šo amatu atstāja. Īsi pēc tam viņa iesaistījās jaunas diasporas kustības – ārzemēs darbojošos Latvijas izcelsmes uzņēmēju, profesionāļu un nozaru speciālistu kopienas #esiLV izveidē.

Vēl pirms izvirzīšanas par kandidāti Valsts prezidenta amatam, par ko "Progresīvie" paziņoja šā gada 11. maijā, Pinto, kas ir nevalstisko organizāciju sadarbības īstenošanas memoranda padomes deleģētā pārstāve Nacionālajā trīspusējās sadarbības padomē, vairākkārt kritiski izteicās par pašreizējās valdības koalīcijas darbu pie valdības deklarācijas, tostarp norādot, ka valdības deklarācijas virsmotīvs par ekonomikas transformāciju ir "tehnokrātisks formulējums".  

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti