Kanāda mogulā sāncenšiem ierasti atstāj tikai bronzu

Mogula trase Soču ziemas olimpiskajās spēlēs kļuva īpaši veiksmīga Kanādas izlasei, kas pirmdien ieguva divas vērtīgākās godalgas frīstaila sacensībās vīriešiem, bet iepriekš zeltu un sudrabu kļavlapas zemes sportistes izcīnīja arī sieviešu konkurencē. Pēc pirmdien aizvadītajām sacensībām Kanādas olimpiskajai delegācijai ir septiņas medaļas, tostarp trīs - augstākā kaluma.

Alekss Bilodo kļuva par pirmo frīstaila slēpotāju, kam izdevās uzvarēt divās olimpiskajās spēlēs pēc kārtas. Bilodo finālsacensībās nopelnīja 26,31 punktu, kas viņam ļāva atkārtot pirms četriem gadiem Vankūverā gūto panākumu.

Pasaules čempions Mikaels Kingsberijs ar 24,71 punktu kļuva par sudraba medaļnieku, bet bronzu ar 24,34 punktiem nodrošināja Krievijas sportists Aleksandrs Smišļajevs.

Sieviešu frīstailā divas vērtīgākās godalgas mogulā Sočos sadalīja māsas Žustine un Hloja Dufūras-Lapointas.