Dienas ziņas

Zemgalē daudzviet izsaluši ziemāji

Dienas ziņas

Latvijas ukraiņi sastraukti par notikumiem dzimtenē

Emocijas bobslejista O.Melbārža dzimtajā pusē

Īkšķus par Melbārdi turējuši visi dzimtā pagasta ļaudis

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 9 gadiem.

Latvijai šīs bija veiksmīgākās olimpiskās spēles. Medaļas izcīnījuši ne vien skeletonisti un kamaniņbraucēji, bet arī bobslejisti, par kuriem turējām īkšķus vakar, olimpiādes pēdējā dienā. Bet ar īpašu satraukumu svētdien bobsleja braucieniem sekoja Kauguru pagastā, bobsleja pilota Oskara Melbārža dzimtajā pusē.

Tieši Kauguru pamatskolu pirms desmit gadiem par savu sauca nu jau olimpiskais vicečempions Oskars Melbārdis. Lai gan šobrīd viņa ceļš ir aizvedis no dzimtā pagasta, ienākot skolā, tik daudz kas liecina par to, ka viņš šeit ir mācījies un ar viņu lepojas - viņa fotogrāfijas, redzami arī veiksmes vēlējumi sacensībās. Kauguru pamatskolas skolēni atzīst, ka nelaiž garām nevienas Oskara sacensības.

Visi bija ļoti laimīgi. Visiem bija ļoti lielas ovācijas un, kad Oskars otro braucienu nobrauca, mājās jau dzirdēja, ka visi atbalstījuši, un pat kaimiņi skrēja un apsveica,” saka skolniece Antra Antrupe.

Arī Oskara vecāku mājā nedēļas nogalē valdīja satraukums. Vecāki atzīst – brīdī, kad Oskars uzsāka savu braucienu, mājās iestājās kapa klusums.

Sākumā, kad tikai uzsāka braukt, tad mēs tādā radu pulciņā skatījāmies, bet tagad kaut kā pēdējos divus gadus paši skatāmies. Viss ir pie malas nolikts un mēs koncentrējamies tikai uz bobsleju, visa diena ir sadalīta – tad un tad uz pilsētu vai kur jātiek un viss,” saka Ints Melbārdis, Oskara tēvs.

Lai gan tagad Oskars reti parādās Kauguros, visi joprojām viņu uzskata par novadnieku, tāpēc emocijas par sasniegto ir divtik lielas. „Protams, sajūsma bija milzīga. Kad nobrauca pēc ceturtā brauciena – asaras bira, uzreiz zvanīja skolas direktore, arī raudāja, nevarēja pat parunāt un sajūsma bija liela. Prieks patiešām par cilvēka sasniegumu. Šis milzīgais darbs, ko Oskars pats ir ieguldījis - tas vispār ir neizmērojams – ar milzīgu neatlaidību un gribasspēku, tiešām prieks un lepnums par viņu!” saka agrākā sporta skolotāja Mārīte Biseniece.

Mana sirsniņa pukstēja straujāk, nekā visas iepriekšējās reizes, jo zinot, kā viņam bija gājis, es ļoti, ļoti ticēju, ka viņam būs šī medaļa. Es nezināju kāda, bet, ka medaļa būs, tam es ticēju,” norāda bobslejista bijusī audzinātāja Vineta Novika.

Vēstīts, ka svētdien Oskara Melbārža vadītā ekipāža kļuva par Soču olimpiskajiem vicečempioniem. Viņi zaudēja tikai krieva Aleksandra Zubkova vadītajam četriniekam.

 

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti