Dienas ziņas

Valsts policijā trūkst darbinieku

Dienas ziņas

Rēzeknē atklāj Artūra Kondrāta izstādi

Pateicas par atbalstu labdarības virtuvei

Valmierā pateicas par atbalstu labdarības virtuvei

Lai palīdzētu Valmieras maznodrošinātajām ģimenēm, pilsētā jau vairākus gadus darbojas bērnu labdarības virtuve, kurā ik darba dienu mazturīgo ģimeņu atvases var ieturēt siltas bezmaksas pusdienas. Ēdienu, ko likt galdā, sagādā ziedotāji, un pateicībā par šo palīdzību biedrība „Kristīgais žēlsirdības centrs” savus labdarus aicināja uz pateicības vakariņām.

Svētku vakars sākas ar Dienas centra bērnu uzvedumu “Tu esi īpašs”, kas ir viņu veltījums un pateicība biedrības ''Kristīgais žēlsirdības centrs'' sadarbības partneriem un atbalstītājiem. Tieši ziedotāji ar savu izaudzēto un sagatavoto produkciju palīdz nodrošināt siltas pusdienas 80 Valmieras maznodrošināto ģimeņu bērniem. 

Vairāki Valmieras pensionāri no sava mazdārziņa regulāri ziedo dažādus dārzeņus, un, kā paši atzīst – reizēm produktus nākas nest pat vairākus kilometrus. „Neko darīt nevar, ja transporta nav, tad jānes. Visu ko, kas dārzā paliek pāri – kabačus, ķirbjus, ābolus dažādus, gurķus un garšvielas visādas,” stāsta ziedotāja Līga.

„No sava dārziņa vedam tur kabačus un burkānus. Te vienu gadu bija daudz sēnes mežā, tad salasīju, mazbērni palīdzēja. Mēs visi gājām uz mežu lasīt, un viņiem bija tāds prieks atbraukt un atvest,” piebilst ziedotāja Māra.

Ziedotāju vidū ir dažādi pārtikas ražotāji, vietējie uzņēmēji un zemnieki. Tāpat biedrību atbalsta arī Valmieras pilsētas pašvaldība un tradicionālo konfesiju kristiešu draudzes. Bērnu labdarības virtuve izveidota pirms 15 gadiem, lai palīdzētu grūtībās nonākušajām Valmieras ģimenēm.

„2000.gadā gan pie autoostas vēlās vakara stundās, gan arī pie pārtikas veikaliem bieži vien bija redzami bērni, zēni, pusaudži, kuri jautāja pēc naudiņas, ka viņiem nav ko ēst,” piebilst biedrības „Kristīgais žēlsirdības centrs” valdes priekšsēdētāja Gaida Pevko. Kā atzīst Kristīgajā žēlsirdības centrā, pašlaik situācija ir uzlabojusies, jo uz ielām tik bieži neredzam bērnus, kuri lūdz palīdzību, un arī bērnu skaits labdarības zupas virtuvē ir nemainīgs.

„Jau trešo gadu mums it kā tas skaits ir 80 bērni. Protams, tā situācija tur  mainās – vieni aiziet, citi nāk klāt. Ir ģimenes, kurām palīdzība ir vajadzīga tikai uz nelielu laika periodu, bet ir ģimenes, kuras nāk  ilgstoši uz vairākiem gadiem,” turpina Gaida Pevko.

Lai veicinātu arī bērnu sociālo integrāciju, Kristīgās žēlsirdības centrā darbojas Dienas centrs, kur bērni satiek savus draugus un iesaistās interešu izglītībā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Virtuve
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti