Kūku kari

Kūku kari

Kūku kari

Kūku kari

Torte ar āboliem, ogām un želejas bumbām - salēnietes Vijas Auzānes recepte

Latvijas Televīzijas (LTV) šova "Kūku kari" dalībniece Vija Auzāne ir profesionāla konditore, kura strādā kādā konditorejā Salas novadā Daugavas kreisajā pusē. Kūku meistare atzīst - pasūtītājiem patīk tradicionālās garšas. Vija cenšas tortēs izmantot tās dabas veltes, kas konkrētajā gadalaikā ir pieejamas dārzā. Vijai un vēl divām kūku cepējām bija jācep torte sporta spēlēm, kuru simbols bija zemene. Vija ar savu torti iekļuva "Kūku karu" finālā.

Torte ar āboliem, ogām un želejas bumbām

 • Biskvīts (trīs plāksnes, cep 50x60 pannā)

Vajag 24 olas, 400 gramus cukura un 400 gramus miltu. Olu baltumu atdala no dzeltenuma. Olu dzeltenumu saputo ar 200 gramiem cukura, pielej divas ēdamkarotes ūdens un iemaisa miltus. Olu baltumu saputo ar 200 gramiem cukura. Olu baltuma masu iecilā olu dzeltenuma masā.

 • Apelsīnu muss

Nepieciešams viens litrs apelsīnu sulas, 150 grami mannas un 100 grami cukura. Visu savāra, atdzesē un uzputo. Pēc tam uzputo vienu litru saldā krējuma (35%) un 150 gramus cukura. Apelsīnu musā iecilā saldā krējuma masu.

 • Cukura sīrups

Uzvāra cukura sīrupu - tam nepieciešami 400 grami ūdens, 150 grami cukura un 30 grami konjaka.

 • Āboli želejā

Nepieciešami 200 grami želejas cukura un 400 grami ūdens. To uzvāra, pēc tam pieber 700 gramus kubiciņos sagrieztus dzidros ābolus. Tos vāra, līdz kļūst nedaudz mīksti.

Pēc tam torti liek kārtām

 1. Biskvīts
 2. Samitrina ar sīrupu
 3. Āboli želejā
 4. Apelsīnu muss putukrējumā
 5. Biskvīts
 6. Samitrina ar sīrupu
 7. Āboli želejā
 8. Apelsīnu muss putukrējumā
 9. Biskvīts
 10. Apsmērē ar apelsīnu mūsu putukrējumā. Dekorē ar augļiem un želejas bumbām (par to gatavošanu plašāk video augstāk vai šeit).

Lai labi garšo!

Šovs LTV ēterā skatāms trešdienās plkst.19.30.

8 komentāri
Nata
Gaidīju ko iespaidīgu no šīs dalībnieces.Protams,nezinu kā garša,bet vizuālais man nepārsteidza un nešķīta nekas īpašs. Šajā raidījumā vizuāli patika jaunkā dalībniece un ja vēl ņem vērā,ka vien a ir profesionāla,bet otra iesācēja,pašmācības ceļā,tad nav komentāru.
Vija
Kaut kā šoreiz arī es nesapratu. Vidus torte izklausījās ar krēmu vārīšanu un arī izskatījās pa TV garšīgāka - vienīgā tika apēsta līdz galam. ????
piedodiet
Bumbas tiešām izskatās pēc prezervatīviem! Vispār pārspīlēti, bezgaumīgi un arī negodīgi.
Tita
Dekorējums kūkai drausmīgs! Kas tie par prezervatīviem??? Izskatās ļoti neprofesionāli, pavirši un bezgaumīgi. Būtu jau jāzin kā dekorēt, kādas krāsas un kādas formas iet kopā.
Džeina
:)) Tās būs Ilzes Briedes smalkās sastāvdaļas, kuras viņa ņemšot vērā.....
Padomdevējs
Laikam dāmas nezina kā izskatās prezervatīvs....
Guna
Nav godīgi, ja vienā grupā piedalās profesionāla konditore kam sava konditorija un iesācējas amatieres, kas gatavo majās. Negribu vairs skatīties tādu negodīgu vērtēšanu no žūrijas puses.
Dzintra
Kur tad tas Ilzes teikums-pievērsīšu uzmanību visiem sīkumiem- bet par zilajiem burtiem šoreiz neteica nekā.Profesionāli cepēji un parastie vienā konkursā- nav godīgi.
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālo mediju profiliem
Virtuve
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti