Rēzeknes novadā tiešsaistē mācās veselīgi un garšīgi gatavot

Rēzeknes novada iedzīvotājiem notikusi veselīga uztura meistarklase, lai papildinātu zināšanas un prasmes veselīga uztura pagatavošanā. Nodarbība notika tiešsaistē, kuras laikā tika apgūta gan teorija, gan praktiski gatavots katram savā virtuvē.

Rēzeknes novadā tiešsaistē mācās veselīgi un garšīgi gatavot
00:00 / 07:27
Lejuplādēt

Uztura speciāliste Veronika Avdejeva tiešsaistē vada nodarbību par veselīga uztura nozīmi cilvēka labsajūtas un veselības nodrošināšanai. Nodarbībā piedalās jeb pieslēgušies vairāk nekā 10 dalībnieku. Speciāliste uzsver, ka veselīgs dzīvesveids sastāv no veselīga uztura, fiziskajām aktivitātēm, pilnvērtīga miega un atpūtas. Tas visam jābūt līdzsvarā! Nodarbības ilgums trīs stundas, sadalot laiku gan teorijai, gan praktiskajām nodarbībām.

Kopā ar uztura speciālisti katrs mājās sev pagatavoja divas receptes. Dalībnieki tika nodrošināti ar pārtikas produktiem.

“Pirms tam tika cilvēkiem sagādāti produkti, jo sākumā pasākums bija paredzēts klātienē, bet, ņemot vērā pandēmiju, tad tas ir pasākums online, un cilvēkiem tika sagādātas produktu paciņas divām receptēm, pirmajai – pildītajai paprikai ar grūbām un otrajai receptei – burkānu kēksiņiem,” stāsta projekta “Dzīvo veselīgi Rēzeknes novadā!” vadītāja Natālija Bernāne.

“Īstenībā es esmu stāvā sajūsmā, ļoti vērtīga informācija,” priecājas Inese Vabale no Nagļu pagasta, viņa meistarklasē uzzinājusi gan jaunas, gan atsvaidzinājusi aizmirstas zināšanas. “Ar ko var sliktos taukus aizstāt, ar labajiem taukiem, par gaļu, ko mēs varam aizstāt ar pākšaugiem. Bet, ja mājās ir vīrieši, tad bez gaļas nekādi... Ļoti daudz un plaša informācija, kas noderīga ikdienas saimniekošanā virtuvē.”

Un tas nav bijis trūkums, ka nodarbība notikusi tiešsaistē. Inesei šādi ir ērti, jo nav nekur jābrauc:

“Man ļoti patika, jo es paralēli eju arī citus kursus, kas ir ''Zoom'', man šis variants ir ļoti ērts!”

Kā secina projekta “Dzīvo veselīgi Rēzeknes novadā!” vadītāja Natālija Bernāne, ir nodarbības, kuras tiešsaistē ir pat pieprasītākas.

“Mums ir iesākušās atbalsta grupu nodarbības stresa un depresijas profilaksei, un bijām pārsteigti, ka ieinteresētība ir liela. Iepriekš tām pašām atbalsta grupām bija sarežģīti atrast cilvēkus, bet šobrīd interesējas daudzi un grupas joprojām komplektējas, lai gan ir notikušas jau pirmās nodarbības,” saka Bernāne.

Dažāda veida aktivitātes, domājot par veselīgu un aktīvu dzīvesveidu, notiek Eiropas Sociālā fonda finansēta projekta ietvaros, un dalībniekiem par nodarbībām nav jāmaksā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt