4. studija

Ziemas hobijs - sniegpārslu portretēšana

4. studija

Mikročips ir, jēgas - nav! Kāpēc pazudušos mājdzīvniekus nevar atrast?

Centrāltirgus pircēji pieprasa soliņus, kur atpūsties!

Pircēji Rīgas Centrāltirgū vēlas atpūtas vietas, administrācija sola to izbūvi sešu gadu laikā

Cilvēki iet uz tirgu, lai iepirktos lētāk, tādēļ rokās ir lielas somas, bet nav kur atvilkt elpu, pirms doties uz transportu. Kamēr tirgotāji vēlas pārdot savu preci, tikmēr pircēji grib atpūtināt rokas no smagajām iepirkuma somām, un reizēm veidojas strīdīgas situācijas, jo Rīgas Centrāltirgus administrācija nav parūpējusies par atpūtas vietām.

Rīgas Centrāltirgū Latvijas Televīzijas sastaptā Anna atzina, ka "par nāvi nebūtu, jo lauž muguru un vajag apsēsties". Viņa arī piebilst, ka "tas būtu labi veciem cilvēkiem". Viņai piekrīt arī tirgū uzrunātais Oskars.

Cilvēki saka, ka kādreiz tirgū bijuši skaisti soliņi ar nojumītēm, kur atpūsties, bet tagad jāsēž uz aukstā betona. "Ja tie bija, tad tikpat ātri pazuduši. Šos soliņus izmanto ne tās mērķauditorijas, aizņemta ar gulošu, jautru kompāniju, ka neatgādina cilvēkus, kas atpūšas. Tāpēc soliņi tiek ņemti nost," skaidro Rīgas centrāltirgus pārstāvis Anatolijs Abramovs.

Pārmaiņas Rīgas Centrāltirgū varētu būt gaidāmas nākamgad, tikmēr ar bezpajumtniekiem turpina strādāt Sarkanais Krusts.

Cik raibs tirgus, tik raibi arī pircēju domu lidojumi atpūtas soliņu sakarā, daži pat dziļi filozofiski. "Problēma ir veco tantiņu jaunībā, kad nebija laiks audzināt bērnus. Vecumdienā pašam jānāk uz tirgu," filozofisks ir kāds tirgus apmeklētājs.

Kurnēt ir pamats arī tirgotājiem, kuri maksā par papildu vietu, lai savam pircējam nodrošinātu komfortu, noliekot galdiņu vai soliņu kur atpūsties, bet viņi tiek ļaunprātīgi izmantoti. "Es tik slauku un mazgāju pusi dienu, tā nevar darīt," neapmierinātību pauž Gaļina, kura tomēr prom nelūgtos viesus nedzen.

Tirgus nostūros nevarot tikt galā ar "jautrajām kompānijām", tāpēc tirgus administrācija uzlabošanas darbus sākšot veikt pakāpeniski.

"Tirgū jau šogad mēģināsim izveidot satikšanās vietu, kas būs Nēģu laukumā, kur būs strūklaka vai skulptūra," stāsta Centrāltirgus pārstāvis Anatolijs  Abramovs. "Darbi sāksies aprīlī. Nēģu laukuma vidū ir speciāla vieta, kur satikties. Būs soliņi, neliela zona, nākot no autoostas, laukumā būs vieta, kur rīkot kultūras pasākumus."

Centrāltirgus pārstāvis teic, ka no kulturālām vietām nevēlamā auditorija mūkot kā no nelabā. Tālākā nākotnē vispār varēšot tirgū pastaigāties, nepieskatot somas un makus, jo tirgū apgrozīsies izsmalcināti ļaudis un ārzemju tūristi.

Gogoļa laukums pārtaps par zaļo zonu, kas tiks atdota gājējiem. Taču jūsmot nevajadzētu priekšlaicīgi, jo iecerēts projektu realizēt līdz 2022.gadam.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Virtuve
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti