Pagatavo rāmen zupu pusstundā! Vienkārša mājas versija

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem.

Populārās japāņu rāmen zupas pamatā ir viens no četru veidu buljoniem, kura pagatavošana ierasti ir ļoti garš un visai sarežģīts process, taču, nepretendējot uz autentisku garšu, bet vienkārši labu pieredzi, arī pašam ir iespējams pagatavot rāmen zupu, turklāt iekļaujoties pusstundā. Kā to izdarīt, Latvijas Radio raidījumā “Piecas garšas” stāstīja pavārs Ritvars Toms Logins.

“Īsts rāmen sastāv no pieciem pamatelementiem. Tas ir buljons, nūdeles, tā ir aromātiskā eļļa jeb tauki, “ramen tare” mērce un piedevas – visbiežāk mīksti vārīta ola, lēni gatavota cūkgaļa, loki, var būt arī jūras veltes, jūras zāles,” skaidroja Logins. 

Pamatu pamats rāmen zupā ir tieši buljons, no kura izriet četri rāmen veidi. 

“Vispopulārākais ir “shoyu ramen”, kas ir spēcīgs vistas buljons ar sojas mērci. Tad ir “shio ramen”, kas ir maigs vistas buljons ar sāli, dārzeņiem un jūras zālēm, jūras veltēm. “Miso ramen” ir vistas buljons ar cūkas malto gaļu, tas, savukārt jau ir ļoti tumīgs un ar miso pastu. Vissātīgākais, biezākais un taukainākais ir “tonkotsu ramen” – ar cūkas kauliem,” pavārs stāstīja. 

Viņš norādīja, ka šo buljonu vārīšana ir interesanta ar to, ka tradicionāli tas ir ilgs process, kas ilgst vismaz vienu dienu. Taču mājas apstākļos pusstundā var pagatavot rāmen, nepretendējot uz neko autentisku, bet panākot labu pieredzi. 

Mājās gatavota rāmen zupa

Vispirms jāsāk ar buljonu. Logins uzsvēra, ka, lai pagatavotu garšas pilnu vistas buljonu, tas nav jāvāra ilgi, atšķirībā no liellopa vai cūkgaļas. 

“Vistas buljons ir jāgatavo tiešām pusstundu, un ilgāk nav nepieciešams. Iesaku ņemt katlu ar biezāku dibenu, un vislabākais vistas buljons sanāk no vistas spārniņiem. Ņem vistas spārniņus, ielejam eļļu katlā, uzkarsējam to, liekam kādu kilogramu vistas spārniņu un nedaudz apcepam brūnus, pievienojam sīpolu, burkānu, ķiploku, lejam virsū ūdeni, kādus divus litrus un vienkārši vārām,” viņš skaidroja. 

Nākamais nepieciešamais elements ir nūdeles, vislabāk būtu iegādāties tās jau gatavas, ideālā variantā no uzņēmuma, kas tās ražotu Japānā, taču, ja tādas nav pieejamas, derēs arī Eiropā ražotās replikas.

Nūdeles nevajag vārīt atsevišķi, bet buljonā pēc tam, kad tas gatavs. 

Kamēr buljons gatavojas, var sagatavot piedevas – pannā ar garšvielām pēc izvēles apcep dārzeņus. Tie var būt cukīni, paprika, kāposts, sīpols vai kādi citi. Eļļu, kurā dārzeņi cepti, var saglabāt un pēc tam pievienot gatavajai zupai. 

Tāpat pie piedevu sagatavošanas mīksti jāizvāra olas. To panāk, olas vārot sešas minūtes un tad turot zem auksta ūdens, tādā veidā apturot vārīšanās procesu. 

Kad buljons ir gatavs, tas jānokāš, un no vistas spārniņiem, kas izvārījušies, jānoloba gaļa – arī tā jāsajauc ar garšvielām, piemēram, sojas vai tonkotsu mērci, un pēcāk jāpievieno zupai. 

Tad buljonā izvāra nūdeles un bļodā, no kuras tiks ēsts, sakomplektē rāmen zupu: sāk ar dārzeņu eļļu, ko ielej bļodā, tad ieliek gatavās nūdeles, uzlej buljonu, kam pēc garšas pievienots sāls, cukurs un kāds skābs elements, piemēram, etiķis vai citronu sula, un virspusē kārto piedevas – vistas gaļu, dārzeņus un mīksti izvārīto olu. 

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti