Naujenieši mācās krāsot olas vecmāmiņas stilā

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 9 gadiem.

Pērn Lieldienās dabā Latgalē valdīja sniegi, līdz ar to olu krāsošanai nācās izmantot vecās bērzu pirts slotas. Bet šogad daba priecē - viss zeļ un plaukst, un olas var krāsot ne tikai tradicionālajās sīpolu mizās, bet bērzu lapās, pieliekot klāt saplaukušās pienenes un māllēpes. Šīs nedēļas nogalē Naujenes pagastā Lociku ciemā olas krāsoja vecmāmiņu stilā.

Naujenes pagasta kultūras centrā smaržo tāpat kā pie vecmāmiņas, kura liek uz plīts vārīties sīpolu mizas. Pulcējušies mazi un lieli, lai kopīgi atcerētos, pamācītos sentēvu tradīcijas un izprastu olu krāsošanu vecmāmiņas stilā, stāsta nama vadītāja Olga Kuzmina.

Protams, ne spilgti zilas, ne koši dzeltenas Lieldienu olas te nesanāk, bet svarīgākais ir izprast, ka gandarījums būs arī tad, ja atradīs radošu pieeju sentēvu tradīcijām olu krāsošanā. Turklāt sintētiskās un mākslīgās krāsvielas ir tas, no kā vēlas atteikties uz šo radošo darbnīcu atnākušie cilvēki.

Olu krāsošana pirms Lieldienām ir neiztrūkstoša un būtiska lieta, un tas ir svarīgais process, norāda Olga Kuzmina un Ļena, kas aktīvi iesaistījusies šajā procesā

Melleņu ievārījums, bietes, tēja un kafija, arī plaukstošie zari ir labs materiāls olu krāsošanai. Šogad arī daba ir devīga, lai krāsotās olas sanāktu raibākas un košākas.

Marlītēs iesienot olas, naujenieši liek klāt pat pirmās pienenes un māllēpes. Kādam uz olas uzzied sniegpulkstenītes vai vizbulītes, nemaz nerunājot par krāšņajām pirmajām dārza puķēm, kas uz baltajām olām dod īpašu toni.

Vajag tikai radošumu, kas krāsainajās Lieldienu olās šogad uzzied īpaši krāšņi. Un nedrīkst aizmirst, ka Lieldienu rītā, ēdot olas, jāuzber sāls, tad nenākšoties melot.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti