LTV ēterā atgriezīsies šovs «Īstās latvju saimnieces» ar septiņām namamātēm

Latvijas Televīzijas (LTV) pirmā kanāla ēterā no trešdienas, 3. februāra, atgriezīsies kulinārijas šovs "Īstās latvju saimnieces". Otrajā sezonā par "Īstās saimnieces godu" cīnīsies septiņas čaklas un uzņēmīgas namamātes no Kurzemes, Zemgales, Latgales un Vidzemes. 

LTV šovā atkal tiks degustēti gardi saimnieču gatavoti ēdieni, novērtēta viņu viesmīlība un dzirdami sirsnīgi un patiesi stāsti par kārtīgu latvju saimnieču ikdienu, informē LTV pārstāve Agita Pudule.

Septiņas dažādas saimnieces no Kurzemes, Zemgales, Vidzemes un Latgales septiņu sēriju garumā dosies ciemos cita pie citas, izbaudot gan gardus ēdienus, gan viesmīlību. Katrā raidījumā būs arī stāsts par vienu no viņām – īstu latvju saimnieci, kura māk uzņemt viesus un sarīkot kārtīgus svētkus.

Tāpat kā raidījuma pirmajā sezonā, arī šoreiz raidījuma varonēm būs jāvērtē namamātes pasniegtais ēdiens un galda klājums. Par katru ēdienu viešņām būs jāieliek atzīme vairākās pozīcijās: gan par ēdiena garšas īpašībām, gan noformējumu, gan izmantotajiem produktiem un pat piedāvātajiem dzērieniem.

Pēc septiņām vakariņām uzvarēs tā saimniece, kura par savām viesībām būs ieguvusi vislielāko punktu skaitu.

Pirmajā raidījumā paredzēts viesoties pie Talsu novada Lībagu pagasta "Jāņkalnu" saimnieces Aivas Daukšas, kura sevi sauc par pirts lietu speciālisti, pirtnieci un zintnieci. Saimnieces galvenā nodarbošanās ir lauku tūrisms, kurā iekļauta folkloras taka, latvisko tradīciju izzināšana, seno gadskārtu svētki, krustabas un kāzu rituāli. Taču Aiva iet arī valsts darbā un aprūpē bērnus ar smagiem fiziskās un garīgās attīstības traucējumiem Valsts sociālās aprūpes centra “Kurzeme” filiālē "Veģi".

Tālāk ceļš aizvedīs pie Jelgavas novada Vilces pagasta “Terēnu” saimnieces Lolitas Duges. Viņa ikdienā nodarbojas ar savu vaļasprieku – “Piparmētru namiņu”. Lolita audzē piparmētras. Saimnieces dārzā ir ap 20 šķirņu, un no tām top tējas, medus, cepumi, liķieri un citi produkti.

Nākamā saimniece ir Mairita Trēgere, kuru var dēvēt par "kāpostu karalieni", jo Mairita kopā ar vīru saimnieko lielā kāpostu audzēšanas saimniecībā.

Pēc tam plānots doties uz Kurzemi, pie Skaidrītes Nagliņas, netālu no Alsungas centra esošās "Zeiju” saimnieces un suitu tradīciju kopējas. Viņa gatavo suitu ēdienus arī Alsungas krogā, kur brauc tūristi, un cep īsto skābmaizi jeb saldskābmaizi.

Nākamā saimniece būs Vija Kudiņa - Aglonas Maizes muzeja idejas autore un īstenotāja. Tagad viņa Preiļu rajona Aglonā vada savu uzņēmumu ar maizes ceptuvi un veikaliem. Vija prot gatavot senos latgaļu ēdienus: krupnīku, veistekni, gruci un citi.

No Aglonas plānots doties uz Kārsavas novadu, kur Malnavas pagasta “Dzīlēs” saimnieko Aina Barsukova. Viņa savā pagalmā, kas ieguvis arī sakoptākās sētas titulu, rīko amatnieku tirdziņus, cep maizi un kūkas, kā arī sestdienās sākusi rīkot brančus, kas tūristiem ļoti patīkot, bet vietējie gan skatoties ar aizdomām.

"Īstās latvju saimnieces" pēdējā raidījumā savu viesmīlību un gatavošanas prasmes rādīs Valmieras pusē saimniekojošā Zanda Žentiņa. Viņa ir ļoti latviska un tai pašā laikā mūsdienīga saimniece, kura kopā ar vīru saimnieko piemājas saimniecībā “Vīnkalni”. Viņas vīrs nodarbojas ar pūra lāžu, skapju, kumožu atjaunošanu, bet pati Zanda uzņem tūristus un saimnieko pa māju. Interesanti, ka “Vīnkalnos” pašu rokām mūrētā malkas krāsnī gatavo picas pēc senām neapoliešu receptēm.

Pēc septiņām vakariņām uzvarēs tā saimniece, kura par savām viesībām būs ieguvusi vislielāko punktu skaitu. Uzvarētāja savā īpašumā iegūs ne tikai labākās namamātes titulu, bet arī 1000 eiro no raidījuma atbalstītāja - veikalu tīkla "Elvi".

Šovs "Īstās latvju saimnieces" LTV1 ēterā un www.replay.lv no 3. februāra būs skatāms trešdienās plkst.19.30.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Virtuve
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti