Latvijas simtgadei top grāmata ar kūku receptēm

Sākusies 100 gardāko kūku recepšu vākšanu, lai Latvijai tās simtgadē varētu dāvināt grāmatu "100 kūkas un 1 svecīte", kas sevī apvienotu labākās, senākās un interesantākās receptes no Latvijas saimniecēm, vēsta projekta pārstāve Juliana Maniševa. Pirmo recepti grāmatā likusi bijusī Latvijas prezidente Vaira Vīķe-Freiberga, kas grāmatai ir veltījusi savu mammas vienkāršo, bet tomēr iemīļoto burkānu kūkas recepti.

“Atzīstos, ka neesmu liela pavāre un bieži negatavoju ēst, taču šī kūkas recepte man ir palikusi no manas mātes, un ir ļoti vienkārša un mums garšo,” stāsta Vaira Vīķe-Freiberga, kas uzņēmusies arī projekta vēstnieces lomu:

"Sākumā mūsu ģimenē bija ļoti iecienītas lielās biskvīta tortes, kad mamma tās cepa, taču, laikam ejot, arvien lielāku priekšroku devu vienkāršākām kūkām, kur divas pamatnes kārtas un pildījums. Tās gan gardas, gan viegli un ātri pagatavojamas. Savulaik bērniem gatavoju dzimšanas dienas kūkas dažādās formās - mārīte, zaķis vai sniegavīrs. Rezultāts parasti sagādāja prieku gan bērniem, gan vecākiem, jo īpaši tādēļ, ka kūka ir pašas mammas gatavota."

Pērnā gadā rīkotie Latvijas gardākās kūkas meklējumi pierādīja, ka Latvija ir zeme, kur mājo fantastiskas kūku receptes – daudzas tiek nodotas no paaudzes paaudzē, daudzas - saimnieču fantāzijas meistardarbs. Šī ir iespēja pievērst uzmanību Latvijas virtuvei un ēst gatavošanas tradīcijām, veicot lielu ieguldījumu Latvijas kultūrvēsturiskā mantojuma veidošanā. Projekta mērķis ir šo divu gadu laikā atrast receptes, kas reprezentē Latvijas novadus, attēlo pagātnes un mūsdienu garšu īpatnības, un celt gaismā sen aizmirstās, bet izcilās receptes.

“Līdz grāmatas tapšanai mums vēl ir priekšā daudz darba - gan recepšu stāstu apkopošana, gan balsošana, kā arī došanās pie saimniecēm un kūku degustēšana, lai pašas senākās un vērtīgākās iekļūtu mūsu kopējā dāvanā Latvijai. Taču šis būs ļoti patīkams un interesants piedzīvojums. Tāpat kā meklējot “Latvijas gardāko kūku”, arī šeit mums būs iespēja atklāt apslēptos Latvijas recepšu dārgumus un skaistākās pērles,” stāsta projekta idejas autore Signe Meirāne.

Iesūtīt gardāko kūku receptes kopā ar īpašo stāstu, ir aicinātas jebkurš cepējs no visas Latvijas. 15.martā tiek atklāta pieteikšanās. Lai to paveiktu, ir jāpagatavo sava garšīgākā kūka, jānofotografē pagatavošanas process un rezultāts.

Kūkas recepte, divas līdz trīs fotogrāfijas jāiesniedz vietnē "gardezi.lv" kopā ar stāstu,  kādēļ šī kūka ir cienīga kļūt par Latvijas mantojumu grāmatā “100 kūkas un viena svecīte”. Grāmatu atklās 2018.gada maijā, kur tiksies visu recepšu autori.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Virtuve
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti