Dienas ziņas

Rencēnos amatierteātru trupas apgūst jaunas prasmes

Dienas ziņas

Pededzē mācības latviešu valodā

Cep kūkas Latvijas simtgadei

Kūkās «iecep» spēku un latvju zīmes

Gan vārdu un zīmju, gan mūsu zemē augušo un ražoto produktu spēks – to visu saldās un sāļās kūkās, groziņos un sviestmaizēs bija ielikuši cilvēki, kuri piedalījās konkursā „Tautiskie raksti siera, biezpiena un maizes gardumā”. Rīkotāji šogad konkursu velta Latvijas simtgadei, un tas  notiks visos reģionos. Pirmais – Kurzemes posms noritēja Skrundā.

Latvijai stiprai kā ozolam būt - šāds novēlējums rotā vienu no tortēm, arī pārējie gardumi ir īsti mākslas darbi un atzīšanās mīlestībā Latvijai. Dažādas latviešu tautas spēka zīmes, tautastērpu elementi, simboli - katrs autors īpaši domājis, kā atainot konkursa tēmu „Tautiskie raksti siera, biezpiena un maizes gardumā”.

„Mana kūka ir Māra. Bija interesanti palasīt, aizstāv mūsu ģimenes, auglību un ražību,” norāda Ludmila Tuleiko no Skrundas. Skaidrojums par savu kūku ir arī Antai Garbarei no Ventspils. „Tas ir Jumītis, kas ir auglības simbols. Mēs, latvieši esam mazumā: kas apēd Jumīti, tai meitai dzimst dvīņi,” stāsta Garbare.

Biedrība „Siera klubs” un Latvijas Maiznieku biedrība šādu konkursu visos Latvijas reģionos rīko vairākus gadus, šogad tas veltīts Latvijas simtgadei, tāpēc pirmo reizi vienkopus skatāmi tik daudzi gardumi par tautisku tēmu.

Tā kā konkursa mērķis ir popularizēt Latvijā ražoto pārtiku, tad tā nosacījumi paredz, ka gardumā jābūt izmantotam Latvijā ražotam sieram, biezpienam, saldajam un skābajam krējumam un Latvijā ceptai maizei. Šogad Kurzemes konkursā piedalījās rekordliels dalībnieku skaits – 19, no visa reģiona.

„Prieks, ka ar katru gadu arvien vairāk jauniešu. Te jau ir īsti mākslas darbi. Vārdi ir lieki,” norāda biedrības „Siera klubs” valdes priekšsēdētāja Vanda Davidanova.

Kurzemē augstāko vērtējumu ieguva kuldīdznieces Baibas Cines torte. Viņa šai konkursā piedalījās jau trešo reizi. „Ieejam Latvijas simtgadē. Latvijai vajadzēs daudz spēka un laimes, tāpēc kūka ir pakava formā un ar zīmēm,” stāsta Cine.

Kurzemes konkurss, kas notika Skrundā, bija pirmais. Nākamais notiks jūlijā Valmierā, bet augustā - Rēzeknē un Jelgavā. Pie pateicības tika visi dalībnieki, bet katra reģiona pirmo trīs vietu ieguvēji dosies arī uz Briseli.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt