Jaunajā raidījuma «Īstās Latvijas saimnieces» sezonā arī tatāru un lībiešu saimnieces

Skatītāju iemīļotais LTV raidījums “Īstās latvju saimnieces”, sākot jauno sezonu, piedzīvo pārmaiņas. Tā jaunais nosaukums – “Īstās Latvijas saimnieces” – precīzāk raksturo šīs sezonas dalībnieces, informēja LTV.

Šoreiz neviena no dalībniecēm nav latviete, visas ir cittautietes, katra ar savu stāstu par to, kā šeit nokļuvusi – kāda dzīvo jau paaudzēm ilgi, cita atbraukusi pati, cita ieprecējusies.

“Visas saimnieces runā lieliskā latviešu valodā, un tas bija viens no nosacījumiem, izvēloties šīs sezonas dalībnieces,” stāsta raidījuma producents Kristaps Valdnieks. Savā ziņā šīs sezonas dalībnieces nav tik tradicionālas saimnieces, kā ierasts iepriekšējās sezonās, taču visas saistītas ar saimniekošanu, un arī kulinārija viņām nav sveša.

“Salīdzinot ar iepriekšējām sezonām, šogad saimnieču temperaments projektam dod citu “uzrāvienu” vispozitīvākajā šo vārdu nozīmē,” norāda Valdnieks.

Skatītāji varēs ielūkoties tajā, kā notiek viesošanās lībiešu, baltkrievu, poļu, tatāru, lietuviešu un krievu stilā.

Aktīvās dāmas kopj savu tautu tradīcijas, tādēļ šovā varēs ne vien vērot, kādas ir katras nacionālās virtuves gardās īpatnības, bet arī ik nedēļu sekot līdzi tam, kādus svētkus ar dziesmām un dejām spēj sarīkot katra saimniece.

Turklāt viena no dalībniecēm sagādājusi izaicinājumu – viņa ir veģetāriete, tādēļ pārējām dāmām savas ēdienkartes bija jāpielāgo. Uzņemot viesus pie sevis, saimniece pagatavoja pirmo un vienīgo veģetāro maltīti raidījuma vēsturē.

Sagaidot valsts simtgadi, projekta veidotāji vēlas uzsvērt, ka šeit, Latvijā, dzīvo ne tikai latvieši, te brīnišķīgi saimnieko arī integrējušies cittautieši, kuri tajā pašā laikā tur godā savu tautu tradīcijas.

“Īstās Latvijas saimnieces” – no 16. februāra piektdienās plkst. 21.15 LTV1.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Virtuve
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti