Garšu līdzsvarošana
Pavārs Logins ieteica nebaidīties no spēcīgu garšu un sāls izmantošanas ēdienos. Sāls ir garšas pastiprinātājs – tas var atvērt garšas un aromātus, padarot vienkāršu ēdienu izteiksmīgu.
Garšu līdzsvarošanai ēdienam var pievienot arī nedaudz citrona sulas, etiķa, sinepju vai tomātu pastas. Pavārs norādīja, ka skābums var izlīdzināt garšu, padarot ēdienu pilnvērtīgu. Tāpat ir arī ar cukuru – tas reizēm ir nepieciešams kādā skābākā ēdienā, piemēram, tādos, kur izmantoti svaigi vai konservēti tomāti.
Gatavošanas tehnikas virtuvē
Virtuvē jābūt liela izmēra griežamajam dēlītim un nazim – ar šādu komplektu var lieliski sasmalcināt, piemēram, zaļumus. “Ja mēs to mēģinām darīt ar mazu un neasu nazi, tad daudzi zaļumi paliek dēlī," paskaidroja pavārs.
Svarīgi arī virtuvē ievērot tīrību, kas procesu padara patīkamāku, labāku, un vienkāršāku.
Tāpat pavārs neiesaka ēdienu uz pannas pārlieku bieži apmaisīt un maisīt, skaidrojot, ka produktam jāļauj cepties. Viņš norādīja, ka īpaši tas attiecas uz gaļas gatavošanu, ļaujot tai karamelizēties. Arī gailenes ieteicams ielikt pannā un neaiztikt – tādējādi sēnes izvadīs šķidrumu un būs ideāli ceptas.
"Bieži vien mēs neļaujam ēdienam apcepties un karamelizēties, kas ir nepieciešams olbaltumvielām un gaļai," skaidroja Toms Logins.
Ierīces precizitātei
Precizitāti, gatavojot dažāda veida ēdienus, var panākt ar termometru, svariem un hronometru. Tos izmanto, gatavojot pēc receptēm, kurās pavārs ir norādījis konkrētu svaru, laiku un temperatūru. Logins norādīja, ka pirmo reizi kādu ēdienu vēlams gatavot tieši pēc precīzajām norādēm receptēs – tādējādi būs skaidrs, kā šim ēdienam jāgaršo, un pēc tam var sākt improvizēt.
Svari noderēs arī ikdienas gatavošanā, tādējādi izvairoties no ēdiena pārpalikumiem.