Zoodārzā apskatāmi jauni iemītnieki – kaili alu racēji

21.decembrī Rīgas Zooloģiskajā dārzā atklās Terārija ēkas iekštelpu ekspozīciju. Jaunajā mītnē dzīvo 5 sugas – grifu pērļvistas, sarkanastes žako, surikati, klinšu damani un jauna dzīvnieku suga mūsu Zoodārzā - kailie smilšracēji /Heterocephalus glaber/.

Šī suga nāk no Āfrikas.

Māris LielkalnsZane Mače
  ''Šie dīvainie dzīvnieciņi, apmēram 10 centimetrus gari ķermenīši, jā, patiešām, viņi ir kaili. Tur uz ķermeņa ir daži desmiti matu, bet tie nu galīgi nesedz ķermeni. Tāpēc tas tiešām izskatās ļoti interesants,'' par aktīvajiem jaunajiem iemītniekiem stāsta zoodārza pārstāvis Māris Lielkalns.

  ''Lai varētu labāk saprast – kaut kas līdzīgs kaķiem, sfinksam [kaķu šķirnei]. Kailu ādu, rozīgu, krunkainu, un visu to papildina vēl milzīgi priekšzobi priekšā. Tie ir ļoti noderīgi, lai varētu rakt alas. Alu rakšanā tiek izmantota darba dalīšana: viens alas galā tā kā ar dzelzs āmuru un kaltiem ar šiem priekšzobiem un ķepām atkaļ kādu gabaliņu no smiltīm. Tad aizkasa to tālāk un tālāk, tālāk nākošais, nākošais, kamēr beigu beigās pēdējais visas smiltis izrok ārā no alu sistēmas laukā.''

  Vienā alu labirintā dzīvo viena ģimene - vecāki ar saviem pēcnācējiem. Mazuļi dzimst tikai saimes mātei. Bet pēc tās nāves pārējās mātītes iesaistās „cīņā” par galvenās titulu.

  Apjomīgi Terārija ēkas pārbūves darbi tika uzsākti 2012. gadā, un tie vēl turpinās, lai varētu veidot vēl daudzas interesantas, mūsdienīgas un labi pārskatāmas ekspozīcijas.

  0 komentāri
  Pievienot komentāru
  Komentēt vari ar kādu no saviem sociālajiem profiliem
  Vide un dzīvnieki
  Dzīve & Stils
  Jaunākie
  Populārākie
  Interesanti