Ķepa uz sirds

Kāpēc daudzas mājdzīvnieku slimības tiek ielaistas - saruna ar veterinārārstu

Ķepa uz sirds

Patversmēs daudz dzīvnieku - pandēmijas sekas vai pavairotāju bizness

Zirgu SPA jeb zirgu terapija. Kā cilvēkam var palīdzēt zirgs

Zirgu SPA jeb zirgu terapija – iespēja atgūties no ikdienas spriedzes

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Zirgu terapija, atšķirībā no reitterapijas, neparedz to, ka cilvēks ar zirgu jāj, bet vienkārši pavada laiku kopā, to kopjot, pastaigājoties, sarunājoties. Tas ir terapijas veids, kas palīdz cilvēkam atgūties no stresa, spriedzes, noguruma, Latvijas Radio raidījumā "Ķepa uz sirds" stāstīja zirgu saimniece un trenere, zirgu terapijas centra izveidotāja Iveta Dzērve.

Zirgi Ivetai bijuši tuvi visu dzīvi, taču tikai pirms apmēram septiņiem gadiem viņa sāka interesēties par zirgu apmācību, psiholoģiju un to, kā zirgs uztver cilvēku. Šobrīd viņas saimniecībā ir 13 zirgi, ar kuriem kopā viņa nodarbojas ar zirgu terapiju jeb, kā paši to sauc – zirgu SPA. 

"Es runāju par zirgu terapiju, kas ir bez šī fiziskā kontakta, ja mēs runājam par uzkāpšanu un sēdēšanu zirgā, bet par šo mijiedarbību – cilvēks un zirgs," norādīja Dzērve. 

"Es cilvēkiem palīdzu iepazīt brīvu zirgu, viņš komunicē un mijiedarbojas ar zirgu tieši brīvībā. Manēžā vai pļavā ir zirgs, un mēs ar dažādiem vingrinājumiem, paņēmieniem mēģinām atrast kontaktu," viņa skaidroja. 

Zirgu trenere uzsvēra, ka, sakopjot zirgu, vērojot zirgus ganībās, staigājot kopā ar zirgiem un kopā pildot dažādus uzdevumus, zirgi palīdz cilvēkam gūt līdzsvaru, atbrīvoties no stresa, spriedzes darbā un ikdienā, kā arī noguruma. 

Mijiedarbība ar zirgu palīdz atklāt un risināt arī iekšējās problēmas un pārdzīvojumus, piemēram, kļūt pārliecinātākam par sevi. Dzērve apgalvo, ka zirgi prot spoguļot cilvēku emocijas.  

"Zirgs ļoti labi jūt cilvēku. Tajā brīdī, kad mēs esam kontaktā ar zirgu, viņš jūt mazākās garastāvokļa svārstības – ja mēs aizbrauksim dusmīgi, uzvilkušies vai bēdīgi, vai aktīvi, zirgs to sajutīs uzreiz. Viņš atbilstoši reaģēs," viņa skaidroja. 

Tiesa, ka zirgi sajūt arī cilvēku bailes, tāpēc uzreiz neuzticēsies, bet zirgu terapija ir radīta arī, lai strādātu ar cilvēku bailēm no zirgiem un tās pārvarētu. 

"Šie zirgi vairākus gadus joprojām tiek apmācīti, lai būtu droši cilvēkiem un gribētu ar cilvēku kontaktēties," uzsvēra Dzērve. 

"Zirgam tik tiešām cilvēks nav vajadzīgs, viņam nevajag komunicēt ar cilvēku, un viņam nav garlaicīgi ēst zāli, bet mans uzdevums ir strādāt un apmācīt zirgu tā, lai viņš vēlētos – atbilstoši savam temperamentam un raksturam – komunicēt ar cilvēku. Tas ir ilgu gadu darbs, lai zirgam tāda vēlme būtu," viņa skaidroja.  

Lielākais ieguvums, ko zirgu terapija sniedz, ir miera un līdzsvara sajūta mūsdienu satrauktajā ikdienā, uzsvēra zirgu trenere. 

Ķepa uz sirds

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti