Sadaļas Sadaļas

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Sākusies Daugavas ūdenstūrisma izpētes ekspedīcija

Aizvadīta izrāde «Kumeļu rotaļas»

Zirgu sēta «Klajumi» dabas izrādē iesaista arī pašu audzētos kumeļus

Zirgu un dabas izrāde "Kumeļu rotaļas" zirgu sētā "Klajumi" šogad atšķīrās gan ar kuplu viesmākslinieku skaitu, gan to, ka pēc dažu gadu pārtraukuma atkal piedalījās kumeļi, kas dzimuši un auguši šajā saimniecībā.

“Beidzot "Kumeļu rotaļās" iestājās izaugušie kumeļi un mūsu bērni. Šodien par to, ko viņi rāda, man ir tāds saviļņojums un lepnums. (..) Mēs audzējam Latvijas šķirnes zirgu braucamo tipu - pirmie kumeļi, kas uzstājās, trīsgadnieki, Alfa ar Dunduru, viņi šogad jau ir pieauguši,” norādīja zirgu sētas “Klajumi” saimniece Ilze Stabulniece.

Saimniecība atrodas Krāslavas novadā, un tai ir piešķirts Latvijas šķirnes zirgu audzētāju asociācijas statuss.

Jaunākos izrādes dalībniekus iejājis arī viens no jaunākajiem māksliniekiem – saimnieces Ilzes Stabulnieces dēls Reinis. Tā kā zirgi ikdienā vairāk soļo ekskursijās, to apmācīšanā veikt sinhronus uzdevumus jāiegulda liels darbs. “Mēs jājam vairāk pa takām, bet cenšamies arī nodarboties ar figurālo jāšanu, sinhrono jāšanu. (..) Par olimpiskajiem čempioniem netaisāmies, bet gribam iepriecināt cilvēkus,” klāsta Stabulniece.

“Iespaidi kā jau katru gadu – līdz šermuļiem. Zirgs ir gudrs, smuks, un tas ir liels darbs, ko Ilze paveic. (..) Man tagad mazmeitiņa ir, viņai ir deviņi gadi, viņa no pieciem gadiem jāj pie Ilzes,” stāsta Krāslavas iedzīvotāja Gunta.

Pasākumā piedalījās arī viesmākslinieki, tostarp Bebrenes profesionālā vidusskola ar poniju paraugdemonstrējumiem, kā arī jātnieku klubs no Salaspils puses ar latviešu un arābu izcelsmes zirgu Populāru, kurš demonstrēja no pavadām brīvu triku sakopojumu. “Armands sāka mani mācīt iejāt, iestrādāt zirgus. Man ļoti patika, un ar laiku man sanāca. Man iedeva Populāru, pirmais jaunais zirgs, ļoti karstasinīgs. (..) Viņš ir ļoti jūtīgs, viņš mani iemācīja turēt savas emocijas sevī,” atzīst Armanda lauku jātnieku kluba pārstāve Katerina Agapova.

Dabas un zirgu izrādei noslēdzoties, skatītāji un jātnieki pulcējās pie nupat renovētā “Klajumu ķēķa”. “Vectēvs 1936. gadā te atbrauca, būvēja ēkas ģimenei un lopiem. Bija melnais ķēķis, kūts un šķūnis. Un tad pārtapa, laiki mainījās. (..) Šajā virtuvē mēs nekad nevaram konkurēt ne ar restorānu, ne ar kādu kafejnīcu. Te ir vienkārši lauku ēdieni,” atzīmē Stabulniece.

Arī turpmāk gan ķēķi, gan citas senču būvētās saimniecības ēkas “Klajumos” iecerēts attīstīt, savukārt kumeļu rotaļas šeit atgriezīsies nākamvasar.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Vide un dzīvnieki
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt