Zemgalē ar indīgu šķirdumu nolietas ceļmalas vairāku kilometru garumā; piesārņotājs aizturēts

Valsts vides dienesta (VVD) inspektori un policijas darbinieki ir aizturējuši vides piesārņotāju, kurš Zemgalē ceļmalas nolējis ar indīgu šķidrumu. Aizturēšana izdevusies pēc divu dienu novērošanas - piesārņotājs no automašīnas ar indīgām ķīmiskām vielām bija nolaistījis ceļmalas Jelgavas un Bauskas novadā vairāku kilometru garumā. Autovadītājam piemērots drošības līdzeklis apcietinājums.

Zemgalē ar indīgu šķirdumu nolietas ceļmalas vairāku kilometru garumā; piesārņotājs aizturētsEdgars Kupčs

VVD sūdzības no iedzīvotājiem par nezināma šķidruma nonākšanu vidē saņēma maijā. VVD inspektori konstatēja, ka nezināmas izcelsmes šķidrums ar ķīmiskām vielām raksturīgu smaku nonācis vidē Rundāles novada Viesturu pagastā, Bauskas novada Mežotnes pagastā, Ozolnieku novada Salgales pagastā, Jelgavas novada Jaunsvirlaukas un Vircavas pagastos un Tērvetes novada Augstkalnes pagastā. Ar to bija nolaistītas autoceļu malas, tai skaitā vairākās vietās arī autoceļiem pieguļošās teritorijas.

"Tika sākti novērošanas darbi un kopīgi ar Valsts policijas darbiniekiem Vides dienesta inspektori šo vides piesārņotāju atklāja un aizturēja. Sākotnējie rezultāti uzrāda ļoti augstu ķīmiskā skābekļa patēriņu. Tas pārsniedz normu 350 reizes. Līdz ar to tas ir būtisks pārkāpums pret vidi," Latvijas Radio teica VVD pārstāve Maruta Bukleviča.

VVD speciālistu sākotnējā vērtējumā, izlietais šķidrums satur cianīdjonus un tā izcelsme ir Olaines ķīmiskā rūpnīca “Biolars”. VVD precīzākas detaļas neatklāja, norādot uz uzsākto kriminālprocesu. VVD sadarbībā ar Valsts policiju turpina notikušā apstākļu noskaidrošanu.

"Biolars" tehniskais direktors telefonsarunā ar Latvijas Televīziju nenoliedza, bet arī neapstiprināja, ka indīgā viela nākusi no ''Biolar'' un oficiālu atbildi solīja rakstiskā veidā. Sižeta gatavošanas laikā LTV to gan nesaņēma.Cik liels kaitējums videi un arī zemniekiem nodarīts šobrīd neesot zināms.

"Šajā gadījumā škidrums ir liets ārā no braucošas mašīnas lielā platībā, un koncentrācija ir jāpēta. Tagad mēs ņemsim augsnes paraugus koncentrācijas noteikšanai un pēc saņemtajiem rezultātiem, tad arī būs skaidrs kas un kā," norādīja VVD Jelgavas reģionālās pārvaldes direktors Hardijs Verbelis. Jelgavas reģionālā vides pārvalde aicina iedzīvotājus ziņot par izdedzinātajām platībām, kā arī uzmanīties ar ūdenslietošanu no akām, ja tās atrodas netālu no ceļa.

Pēc medijos šodien izskanējušās informācijas, pusdienlaikā uzņēmums “Biolar” izplatīja paziņojumu, ka ne policija, ne Vides dienests uzņēmumu nav informējuši par to, ka šķidruma iespējamā izcelsme ir šis uzņēmums.

Vienlaikus norādīts, ka Valsts policija ir veikusi procesuālas darbības “Biolar” teritorijā. Uzņēmumam neesot piemērots nekāds procesuāls statuss.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt