Zāļu iebarošana sasirgušam mājdzīvniekam - sarežģīts uzdevums

Ar slimu suni vai kaķi reizēm ir vēl sarežģītāk nekā ar sasirgušu vīrieti, jo mājdzīvniekam nepatīk nekas. Viens no grūtākajiem uzdevumiem šajā situācijā ir zāļu iebarošana.

Ir vairākas kļūdas, kuras cilvēki pieļauj, dodot dzīvniekam medikamentus. Daudzi tabletes sasmalcina un sajauc ar pārtiku. Taču, ja ēdiens ir silts vai karsts, medikaments var zaudēt savu aktivitāti.

Kaķim iebarot tableti ir daudz grūtāk nekā sunim. Piemēram, prettārpu zāles daudzi saviem mīluļiem cenšas iebarot ar ēdienu. To var darīt, taču kaķi ļoti labi sajūt zāļu smaržu ēdienā, tāpēc parasti tiek apēsta tikai tā ēdiena daļa, kas nesatur tableti.

Vispareizāk kaķim tableti ir iemest tieši rīklē. Šo manipulāciju labāk veikt divatā.

Ja nav neviena, kas šajā procesā varētu palīdzēt, tad svarīgākais ir labi nofiksēt kaķi. Piemēram, ietinot dvielī, lai pasargātu sevi no kaķa kodieniem un skrāpējumiem.

Ar suņiem ir daudz vienkāršāk. Lielai daļai suņu saimnieks pats spēj tableti iebarot arī tad, ja suns to atsakās norīt labprātīgi. Reizēm ieteicams izmantot īpašo zāļu pistoli. Var mēģināt izmantot arī uzpurni.

Ja dzerot attārpošanas zāles, sunim novēro palielinātu pretreakciju, tad labāk izmantot medikamenta pilienu formu. Tie ir tikai jāiesmērē skaustā.

Lai cik agresīvs vai neapmierināts dzīvnieks būtu, saimniekam vienmēr ir jāatceras, ka, ja ārsts zāles viņa sunim vai kaķim ir nozīmējis, tad tās noteikti ir jālieto un, ja saimnieks nespēj tikt galā pats, vienmēr palīdzību var prasīt vetārstam.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vide un dzīvnieki
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti