Dienas ziņas

Ventspils ģimenes aptaujā nosauc nepilnības pilsētā

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Zaļajā ceturtdienā stāda mežu

Zaļajā ceturtdienā Sēmes pagastā stāda mežu

Ticējums vēsta, ka Zaļajā ceturtdienā no meža mājās neko nest nedrīkst. Bet nav aizliegts nest uz mežu. Tāpēc Tukumā jau tradicionāli notiek meža stādīšanas talka. Šogad tajā piedalījās aptuveni 90 talcinieku, kuri Sēmes pagastā iestādīja 11 000 Latvijā audzētu priežu stādiņus.

Pirmās Meža dienas Latvijā notika 1930.gadā, kad Tukuma pusē tika apstādīts ceļa posms, kur bojā gāja pirmais Latvijas ārlietu ministrs Zigfrīds Anna Meierovics. Šī tradīcija turpinās arī mūsdienās, un šoreiz Sēmes pagastā  priežu stādi tika ielikti gandrīz četru hektāru platībā.

“Izvēlas priedīti pēc augšanas tipa. Tā kā šeit ir smiltiņa, nabadzīgs tips, labāk augs priedīte. Klimats mums ir siltāks, tad es domāju,  ka te jau būs kārtīga priede astoņdesmit gados,” saka Zemgales virsmežniecības Tukuma mežniecības mežzinis Ilgvars Eihenbergs.

Meža stādīšanas talkas Tukuma novadā notiek katru pavasari, tāpēc teju ikviens no 90 talciniekiem jau kaut reizi ir stādījis mazos kociņus un zina, kā tas darāms. “Ļoti labi – svaigā gaisā, nav grūti. Un zaļāka Latvija,” saka tukumnieks Edgars Redko.

Tukuma novadam ir vairāk nekā 600 hektāri meža, kas kopš novada izveides pašvaldības budžetu papildinājuši par vienu miljonu eiro. Uzrunātie talcinieki piekrīt, ka

mežu zināmā mērā var salīdzināt ar banku, kas naudu iedod, bet kam tā arī jāatdod.

“Jāatjauno mežiņi ir. Ja izzāģē, tad ir arī jāatjauno. Viegli nav. Vienā dienā nekāda vaina nav, bet, ja vajadzētu katru dienu, tad vairāk justu, protams,” stāsta tukumnieks Andris.

Pēdējo septiņu gadu laikā, piesaistot Eiropas Savienības fondu līdzekļus, Tukuma novadā izkoptas jaunaudzes 143 hektāru platībā, kā arī iestādīti gandrīz 15 hektāri jauna meža.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vide un dzīvnieki
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt