VVD pērn veicis 4665 zvejas un makšķerēšanas pārbaudes; izņemti 2083 nelikumīgi zvejas rīki

Valsts vides dienests (VVD) 2020. gadā kopumā veicis 4665 zvejas un makšķerēšanas pārbaudes – 1795 pārbaudes jūras ūdeņos, kā arī 2870 zvejas un makšķerēšanas pārbaudes iekšējos ūdeņos. Kopā pārbaudīti 8495 ūdens objekti visā Latvijā, informēja VVD

Neskatoties uz valstī noteiktajiem pasākumiem Covid-19 ierobežošanai, pērn veikto pārbaužu skaits šajā jomā ir pat mazliet lielāks nekā 2019. gadā, kad VVD veica 4644 zvejas un makšķerēšanas pārbaudes. 

2020. gadā pavisam izņemti 2083 nelikumīgi zvejas rīki, tostarp bezsaimnieka 1891. Savukārt jūras un piekrastes zvejas kontrolē – 180, tai skaitā 123 bezsaimnieka, bet iekšējo ūdeņu zvejas un makšķerēšanas kontrolē – 1903, starp tiem 1768 bezsaimnieka.

Pamatojoties uz VVD inspektoru noformētajiem protokoliem, aizvadītajā gadā dienests pieņēma lēmumus par administratīvā soda piemērošanu 876 personām un piemērojis soda naudu gandrīz 72 000 eiro apmērā. Valsts policijai nodota viena lieta kriminālprocesa uzsākšanai.

Savukārt 86 gadījumos par izdarītajiem pārkāpumiem iekšējos ūdeņos VVD ir aprēķinājis un noteicis pienākumu pārkāpējiem atlīdzināt nodarīto kaitējumu zivju resursiem teju 21 tūkstoša eiro apmērā.

Kopumā pērn zvejas un makšķerēšanas kontrolē piedalījās 54 sabiedriskie vides inspektori – brīvprātīgie, kas sadarbībā ar VVD inspektoru vai pašvaldības amatpersonu veica zvejas un makšķerēšanas normatīvo aktu ievērošanas kontroli bez atlīdzības.

Lai atklātu pārkāpumus un nodrošinātu pierādījumus, VVD zvejas kontrolē izmanto mūsdienīgas metodes – novērošanu ar droniem, pārbaudes ar eholotēm, izmantoja GPS navigācijas ierīces, termokameras un nakts redzamības ierīces.

Dienesta informācija liecina, ka Latvijā iekšējos ūdeņos ir aptuveni 150 000 makšķernieku, 274 pašpatēriņa zvejnieku un 244 komerczvejnieku, kurus kontrolē VVD. Savukārt jūrā un piekrastē 2020. gadā bija 941 piekrastes pašpatēriņa zvejnieks un 164 piekrastes komerczvejnieki, 33 komerczvejnieki, kuri zvejo Rīgas jūras līcī un Baltijas jūrā (aiz piekrastes), kā arī 4 tāljūras komerczvejnieki, kurus kontrolē VVD.

VVD ir 59 zvejas kontroles inspektori, no tiem 33 iekšējos ūdeņos un 26 jūrā, kas uzrauga zveju un makšķerēšanu visās Latvijas ūdenstilpēs, kur zvejas tiesības pieder valstij, kā arī kontrolē Latvijas zvejas kuģus, kas zvejo ārpus Latvijas ūdeņiem. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vide un dzīvnieki
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt