Ķepa uz sirds

Kā Bella māca Valteram Krauzem iekārtot puķu dobes?

Ķepa uz sirds

S19E01 Ķepa uz sirds

Pārdezifincētas kāpņu telpas, saindējušies suņi – kā pasargāt mīluli panikas laikā?

Vizīte pie vetārsta Covid-19 izplatības laikā. Kas jāievēro?

Covid-19 izplatības draudi ietekmē ne vien cilvēku, bet arī dzīvnieku ārstu darbu. Kas saimniekam jāzina, ja rodas vajadzība apmeklēt veterināro klīniku dzīvnieka akūtu veselības problēmu dēļ?

Pirms vizītes jāpiezvana

Latvijas Veterinārārstu biedrība nākusi klajā ar ieteikumiem, kas jāņem vērā vizītes laikā.

Pirms doties uz klīniku, obligāti ir jāpiezvana savam veterinārārstam.

Telefona saruna dakterim palīdzēs saprast, vai vizīte ir steidzama, vai tomēr to var atlikt uz citu laiku. Arī pierakstu veic tikai telefoniski, nevis klātienē.

“Ja tomēr veterinārajā klīnikā ir jāierodas, uz veterināro klīniku ir aicināts ierasties viens pieaugušais. Noteikti ir jāmazgā un jādezinficē rokas, dezinfekcijas līdzekļi būs pieejami arī veterinārajās klīnikās. Un nekautrējieties izmantot arī cimdus, aizsargbrilles un maskas,” sacīja veterinārārste, ''“Rimi” mājdzīvniekiem'' eksperte Anete Kalniņa.

Tāpat, gaidot vetārsta uzaicinājumu, nav ieteicams uzturēties uzgaidāmajā telpā vai gaitenī. Jāatturas arī no rokasspiediena.

“Ļoti būtiski ir ievērot sociālo distancēšanos, kas ir divu metru atstatums starp pārējiem cilvēkiem. Un neņemt ļaunā, ja gadījumā klīnikas kolektīvs jūs lūdz uzgaidīt ārpusē vai jūsu automašīnā, ja tajā brīdī klīnikā jau ir citi cilvēki,” stāsta Kalniņa.

Tiem saimniekiem, kuriem nepieciešamas konkrētas zāles mājdzīvnieka ārstēšanas kursam, arī vispirms ar veterinārārstu jāsazinās telefoniski.

Tāpat kā visur citur, arī klīnikā ieteicams norēķināties ar maksājumu kartēm, nevis skaidru naudu.

“Veterināro klīniku un aptieku ir aizliegts apmeklēt tām personām, kuras pēdējo 14 dienu laikā ir atgriezušās no ārzemēm, tām personām, kurām ir jāievēro karantīna, kā arī tiem cilvēkiem, kuri sev novēro augšējo elpošanas ceļu saslimšanas simptomus, piemēram, ir sāpīgs kakls, šķavas, iesnas, klepus, nogurums vai paaugstināta temperatūra,” uzsver veterinārārste.

Sargājiet viens otru un dzīvniekus!

Arī dzīvnieku patversmes visā Latvijā šobrīd apturējušas apmeklētāju plūsmu un adopcijas iespējas. Tāpēc pirms došanās uz dzīvnieku patversmi ar vēlmi palīdzēt vai adoptēt noteikti jāsazinās telefoniski iepriekš. Noskaidrojiet, kādi ir patversmes darba laiki šī brīža situācijā.

Mājdzīvnieka saimniekam jābūt gatavam arī sliktākajam scenārijam, ja saslims viņš pats.

Mājdzīvnieki Covid-19 nepārnēsā un ar to nevar inficēties. Taču karantīnas laikā rūpes par dzīvnieku būtu svarīgi uzticēt kādai citai personai, kas suni, kaķi vai citu mīluli vajadzības gadījumā varēs aizvest pie ārsta.

“Es vēlos visus aicināt būt atbildīgiem un būt arī izpalīdzīgiem. Ja kādam jūsu draugam, radam, kaimiņam vai paziņai ir mājdzīvnieks, bet viņam pašam ir jāatrodas karantīnā, painteresējaties, kā jūs varat palīdzēt. Varbūt ir nepieciešamība atnest dzīvniekam medikamentus, barību, varbūt ir jāaizved viņa dzīvnieks pie veterinārārsta,” mudina Kalniņa.

Diemžēl ir cilvēki, kuru panikas un neapdomīgās rīcības dēļ cieš dzīvnieki.

Ir jau gadījumi, kad vēlmē visu dezinficēt, kāpņu telpas tiek izmazgātas ar indīgiem, kodīgiem līdzekļiem, kas apdraud gan cilvēku, gan arī dzīvnieku. Suns, kurš pārvietojas pa šādu kodīgu kāpņutelpu, var ne tikai saindēties, bet gūt smagus apdegumus.

Tādēļ ļoti būtiski ir uzmanīties ne tikai pašiem, bet arī sargāt savus suņus – obligāti mazgāt ķepas pēc pastaigām, vilkt zābaciņus, ja iespējams, un mazos sunīšus nest rokās.

“Ievērojot nosacījumus un darbojoties kopā, es ticu, ka mums ātrāk izdosies radušos situāciju atrisināt, jo šobrīd mūsu sabiedrībai ir viena veselība,” saka veterinārārste.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt