Dienas ziņas

Spānija atkal kļūst par Eiropas Covid-19 epicentru

Dienas ziņas

Aitas pļāvēju vietā

Siena talka «»Straumēnu«» noskaņās

Virzas tēva mājas «Billītes» apkārtnē rīkos literāru siena talku

Dabas aizsardzības pārvalde rīko siena talku “Straumēnu” noskaņās Edvarta Virzas tēva māju “Billītes” apkārtnē Ozolnieku novadā. Talku organizē pārvalde kopā ar rakstnieci Annu Žīguri, jo Dabas skaitīšanas laikā eksperti vienā no īpašumiem konstatēja bioloģiski vērtīgu zālāju ar īpaši aizsargājamiem augiem un kukaiņiem.

Nopļautās zāles savākšana tur paveicama tikai ar rokām, jo ar tehniku tai nav iespējams piekļūt. Tādēļ nepieciešama brīvprātīgo palīdzība, stāstīja dabas pārvaldes speciāliste Agnese Balandiņa.

Agnese Balandiņa: Par siena talku mājas “Billītes” apkārtnēSintija Ambote

  “Talkas mērķis ir parūpēties par skaistu, dabisku pļavu, nodrošināt, lai tā pļava turpina pastāvēt, un darīt to tik līdzīgi tam veidam, kā tas notika “Straumēnos” aprakstītajā, cik tas ir iespējams,” skaidroja Balandiņa

  Būs arī ekskursija “Billītēs”, tā kā tā būs tāda literāra siena talka, piebilda pārvaldes pārstāve.

  Pļavu arī varēs izstaigāt kopā ar ekspertiem un vairāk uzzināt par to, kas tad tur aug un kāpēc šādi darbi ir nepieciešami šo vērtību saglabāšanai, jo pļavas var pastāvēt tikai tad, ja tās tiek regulāri pļautas.

  “Mūsu galvenais uzdevums šodien ir savākti jau nopļauto sienu.  Tad tam sekos arī pusdienas brīvā dabā, gluži kā tas reiz bija siena talku laikā. Būs arī folkloras kopa “Dimzēns” no Jelgavas ar siena talkai atbilstošām spēlēm un rotaļām,” stāstīja Balandiņa.

  Kļūda rakstā?

  Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Vide un dzīvnieki
  Dzīve & Stils
  Jaunākie
  Interesanti