Dienas ziņas

Preiļos Eiropas dienu svin pils parkā un kapelā

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Viesītē cīnās pret maluzvejniecību

Viesītes novadā aktīvi cīnās pret maluzvejniecību

Līdz ar siltā laika iestāšanos aktivizējušies maluzvejnieki. Daudzās publiskajās ūdenstilpēs ieviesta licencētā makšķerēšana, lai radītu labvēlīgus apstākļus dabas resursu saudzējošai izmantošanai un zivju resursu aizsardzībai. Lai gan par zvejošanu bez licences draud administratīvā atbildība, Latvijas ezeros bieži vien tiek izlikti nelikumīgi tīkli. Pret maluzvejniecību regulāri cīnās arī Viesītes novadā.

Viesītes novada pašvaldības policijas inspektors Jānis Pučinskis regulāri veic reidus novada publiskajās ūdenstilpēs. Šoreiz pārbaude notiek Viesītes ezerā, kas stiepjas septiņu kilometru garumā. Maluzvejniecība šeit ir ļoti izplatīta.

Lai atrastu tīklus, inspektors izmanto āķi, bet ir vietas, kur ezers pārāk dūņains vai daudz niedru, tur lieti noder gadu gaitā uztrenētā acs. Drīz vien inspektors pamana pludiņu, un no ezera tiek izvilkti divi zvejas tīkli. Tajos iekļuvušās zivis – asaris un divi līņi – tiek atbrīvoti un palaisti atpakaļ ūdenī.

"Redziet, kādi Viesītē līņi dzīvo! Diemžēl viņus vajadzētu ķert ar makšķerēm, nevis šādā veidā. Arī aptuveni kilograms šai zivtiņai," rāda Viesītes novada pašvaldības policijas inspektors Jānis Pučinskis.

Konfiscētie zvejas rīki tiks likvidēti sadedzinot, savukārt par maluzvejniecību – uzsākta administratīvā lietvedība, lai gan cerības atrast vainīgos ir minimālas. Tomēr inspektors aptaujās vietējos makšķerniekus, kuri varbūt manījuši ko aizdomīgu, jo Viesītes ezerā pārsvarā uzdarbojas iebraucēji. Dzīvojamo māju ezera krastos nav, pie kempinga maluzvejnieki baidās uzdarboties, tādēļ izvēlas nomaļākos ezera nostūrus. Vainīgo ķeršanai tiek izmantots drons, nakts redzamības binoklis, kā arī medību kameras.

"Slēptā veidā uzliekam kameru, un tiek nofotografēts. Tās ir ļoti labas, kvalitatīvas bildes, arī naktī fotografē. Protams, redzam, kas brauc, ko liek laivās iekšā," atzīst Pučinskis.

Tomēr pašus maluzvejniekus izdevies pieķert ļoti reti. Vieglāk ir ar dabas piesārņotāju pieķeršanu un atrašanu.

Zemes īpašnieki regulāri tiek brīdināti, ka par savu teritoriju nesakopšanu draud sods. Inspektors skaidro, ka lielākoties brīdinājumi tiek ņemti vērā, bet tas ir līdz brīdim, kad uzrodas jauni atkritumi.

Viesītes ezera krastos pagaidām ir miers un klusums, bet līdz ar atpūtnieku aktivizēšanos novada pašvaldības policijas inspektoram sāksies pats intensīvākais darba periods vides aizsardzības jomā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vide un dzīvnieki
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti