Stāsti

Dārgāki kļuvuši policijas sniegtie pakalpojumi masu pasākumos

Stāsti

Cilvēku ar invaliditāti pieņemšana darba tirgū – attieksmes un darbaroku trūkuma jautājums

Vides SOS aplikāciju iedzīvotāji izmanto kūtrāk

«Vides SOS» aplikāciju iedzīvotāji izmanto kūtri

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 5 gadiem.

''Vides SOS'' aplikāciju iedzīvotāji izmanto kūtrāk. Lielākoties vides dienests saņem informāciju par atkritumiem, kas izmesti ceļa malā, mežā un citviet, tāpat ziņots arī par piesārņojumu ūdenskrātuvēs, putekļiem, dažādām smakām un citām problēmām. Šovasar aplikāciju aktīvi izmantos vides aktīvisti piekrastes sakopšanas ekspedīcijā, lai dienestam ziņotu par vietām, kur jūras krastā uzieti lielgabarīta atkritumi.

Valsts vides dienesta aplikācija ''Vides SOS'' darbojas jau trešo gadu. Vidēji dienā dienests saņem četrus līdz astoņus ziņojumus, to skaits īpaši pieaug laikā, kad ārā kļūst silts un iedzīvotāji vairāk dodas dabā. Tiesa gan, gadu griezumā kopumā šķiet, ka iedzīvotāji ziņo arvien kūtrāk. 2016. gadā iesūtīti teju 2000 ziņojumi, pērn ap 1400 ziņojumu, un arī šī pusgada laikā aktivitāte kritusies.

''Šogad no 1. janvāra līdz šim rītam sistēmā reģistrēti vairāk nekā 500 ziņojumu. Tiesa, šogad jāņem vērā, ka mums pavasarī bija tehniska ķibele ar aplikāciju un sistēma kādu laiku nedarbojās. Speciālisti nedēļu strādāja pie uzlabojumiem, un visu šo laiku no iedzīvotājiem saņēmām ļoti daudz tiešus zvanus inspektoriem par vides pārkāpumiem.

Mēdz būt pamatotas un arī nepamatotas sūdzības, bet, ja cilvēkam ir radusies sajūta, ka varētu būt pret vidi izdarīts pārkāpums, tad labāk ir noziņot, nevis ignorēt to,'' saka Vides dienesta pārstāve Maruta Bukleviča.

Iedzīvotāji šo gadu laikā ziņojuši par dažādiem sadzīves atkritumiem, kas ceļa malā, mežā un citviet, tāpat ziņots arī par piesārņojumu ūdenskrātuvēs, putekļiem, dažādām smakām un citām problēmām:

''Aplikācija ''Vides SOS'' lielākoties saņem vēstis par izgāztiem atkritumiem, tāpat saņemam daudz ziņu par atrastiem bojā gājušiem dzīvniekiem, pašlaik vairākas bijuši par pludmalē atrastiem roņiem. Cilvēki arī ziņo par nelegāliem zvejas tīkliem. Te gan jāuzsver, ka, ieraugot šos tīklus nekavējoši ir jāziņo Vides dienestam, jo, ja iedzīvotājs pats centīsies to izcelt, var gadīties, ka tieši tajā brīdī parādās inspektori un aiztur tīkla atradēju kā vainīgo.''

Vides dienests šovasar izveidojis sadarbību ar akcijas ‘’Mana jūra’’ aktīvistiem, kas ik gadu dodas piekrastes sakopšanas ekspedīcijā. Dalībnieki sūtīs informāciju arī Vides dienestam par uzietiem lielgabarīta atkritumiem pie jūras, kā televizoriem vai ledusskapjiem. Vides eksperts un ekspedīcijas ‘’Mana jūra’’ aktīvists Jānis Ulme vērtē, ka aplikācija ir gana ērta, taču iedzīvotāji ziņo tad, ja redz rezultātu:

''Es domāju, aplikācija kā instruments atļauj veikt visu ziņošanai nepieciešamo, bet zemas aktivitātes problēma jāskatās no sabiedrības attieksmes puses - vai cilvēki, redzot kādu situāciju, vispār izprot, ka tas ir vides pārkāpums, un vai viņi uzticas, ka problēma arī tiks atrisināta.''

Piekrastes sakopšanas ekspedīcijā vides aktīvisti šogad dosies no 1. jūlija. Savukārt, lai ziņotu par kādu novērojumu, kas saistīts ar pāridarījumu videi, viedtālrunī var lejupielādēt bezmaksas aplikāciju ‘’Vides SOS’’, un negadījuma fotogrāfija ar aprakstu jānosūta dienestam, kas saņems arī koordinātas.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti