Vides dienestam gads sācies ar makšķernieku brīdināšanu un sodīšanu

Uzsākot makšķerēšanas un zvejas noteikumu ievērošanas kontroli, arī šis gads Vides dienesta inspektoriem sācies ar daudzu makšķernieku brīdināšanu un sodīšanu par nenokārtotajām atļaujām. Paši makšķernieki, kuri saņem brīdinājumus, inspektoriem atzīst, ka makšķerēšanas kartes 2016. gadam nav paguvuši iegādāties. Savukārt makšķernieku kluba pārstāvji secinājuši, ka nepieciešams veidot arī smalkāku karšu termiņu sadalījumu, jo patlaban to iespējams iegādāt tikai uz trīs mēnešiem vai gadu.

Šobrīd ziemas laika apstākļi īpaši piemēroti makšķerēšanai uz ledus, taču gada pirmajās nedēļās daudzi makšķernieki darbojas bez 2016.gadā derīgām makšķerēšanas kartēm un ir neapmierināti, saņemot sodus, stāsta Vides dienesta pārstāve Jūlija Ņikitina

"Makšķernieku karšu specifika ir tā, ka tās darbojas konkrētajā gadā, kad tās iegādātas, neatkarīgi no mēneša kurā tās nopirktas," atgādina Ņikitina. "Un makšķernieki, kas ar to nenodarbojas ikdienā, bieži nezina par to, ka viņi tiks kontrolēti un ir jābūt atļaujām. Sodi par makšķerēšanas noteikumu pārkāpumiem ir vai nu brīdinājums, vai sods no 15 līdz 350 eiro, un iespējama arī makšķerēšanas piederumu konfiskācija."

Par makšķerēšanas un zvejas noteikumu pārkāpumiem pieaudzis arī valsts kasē sodos ieņemtās summas apmērs – pērn tie bijuši 78 tūkstoši eiro. Makšķerēšanas kartes šobrīd var iegādāties uz gadu vai uz trīs mēnešiem konkrētajā gadā.

Makšķernieku radošā kluba vadītājs Kaspars Zvaigzne skaidro, ka kartes cena ir gana demokrātiska - visam gadam tie ir 14 eiro, trīs mēnešiem – 7 eiro. Taču iemesli, kāpēc kartes daudziem makšķerniekiem patlaban nav iegādātas, viņa ieskatā ir vairāki.

"Būtu vēlama vienas dienas karte, nedēļas vai nedēļas nogales, kā arī mēneša karte, proti smalkāks sadalījums," uzskata Zvaigzne. "Tas būtu godīgi un atvieglotu cilvēkiem dzīvi. Ja kāds dodas makšķerēt vienreiz gadā uz nedēļas nogali, viņš neiedomājas vai negrib pirkt šādu karti, kur minimālais termiņš ir trīs mēneši. Tipiskākā situācija ir, kad nopērk vienreiz uz trīs mēnešiem un otro reizi uz trīs mēnešiem, un tad ziemas sezonā, gada nogalē vai sākumā tam cilvēkam gribas tikai vienu reizi aiziet pasēdēt uz ledus pamakšķerēt, bet kartes nav."

Zvaigzne vēl papildināja, ka, ieviešot īsāka termiņa makšķerēšanas kartes, būtu svarīgi, lai tās varētu iegādāt elektroniski.

Arī Vides dienesta Lielrīgas vides pārvaldes inspektors Gints Zemitāns apstiprina, ka šomēnes liela daļa makšķernieku nodarbojas ar savu vaļasprieku bez atļaujām. Tāpat inspektors norāda, ka šogad bijis arī pirmais malu zvejniecības gadījums Lielupē.

"Sods par nelegālu zvejniecību ir līdz 700 eiro. Valsts vides dienests vēl aicina arī iedzīvotājus ziņot, ja mana uz aizsalušajām ūdenstilpnēm kādas pazīmes, ka zem ledus ievietoti tīkli, vienlaikus dienests aicina pašiem tīklus nemēģināt izņemt un izvērtēt riskus, dodoties uz ledus," norāda Zemitāns.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vide un dzīvnieki
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti