Videoekskursija: Atrodi savu mīļdzīvnieku!

Līdz 23. martam Latvijas Dabas muzejā aplūkojama izstāde „Katram savs mīļdzīvnieks", kurā redzami dažādi turēšanai mājas apstākļos piemēroti dzīvnieki – pundurtruši, lielie truši, grauzēji, putni (sarkanspārnu papagailis, korella, viļņotais papagailis, kanārijputniņi, punduržubītes, u.c.), kā arī pa kādam pārstāvim no zirnekļu un rāpuļu pasaules. Sabiedrisko mediju portāls lsm.lv piedāvā raidījuma "Kā labāk dzīvot" videoierakstu, kurā var apskatīt izstādes mīļdzīvniekus.

Videoekskursijas laikā speciālistes iesaka skatītājiem vairākkārt apdomāties pirms lēmuma pieņemšanas par mīļdzīvnieku turēšanu mājās.

Cilvēkiem, kas nolēmuši turēt zirnekļus, jārēķinās ar to, ka viņi kož, kā arī ar to, ka viņiem jādod dzīva barība. Tas nozīmē, ka mājās jāaudzē arī circeņi vai prusaki.

Madagaskaras šņācējprusaks nav tik izvēlīgs, viņš ēd burkānus, kartupeļus, auzu pārslas, klijas un maizi, kā arī pats var nokost vajadzīgo daudzumu no šķēles.

Populāri mīļdzīvnieki ir arī truši un pundurtruši. Dzīvnieks pēc savas dabas ir līdzīgs kaķim, jo iet, kur grib, un dara, ko grib. Bet trusis ir gan bailīgs, gan ziņkārīgs. Ja viņš nobīstas, tad pēc brīža var redzēt ausis kustamies, jo grib zināt, kas noticis.

Truši reizēm dzenā pat suņus un kaķus, jo viņiem tīk pierādīt savu pārākumu. Ežus nevajag nest mājās un dot viņiem pienu.

Ja ezis ieradies, var par viņu papriecāties un ļaut, lai dzīvnieks iet tālāk. Par dzīvniekiem vajag priecāties savvaļā, nav vajadzības pret savvaļas dzīvniekiem izturēties ar cilvēciskotu izpratni, piemēram, likt viņus gulēt uz spilvena.

Latvijas Dabas muzeja darbinieki atgādina, ka Latvijā pastāv ierobežojumi savvaļas dzīvnieku turēšanai mājas apstākļos. Tos nosaka Dzīvnieku aizsardzības likums un vairāki normatīvi. Lai izvēlētos vispiemērotāko mīļdzīvnieku, jāuzzina pēc iespējas vairāk informācijas par šo dzīvnieku un jāpārliecinās, vai nākamā dzīvesvieta būs piemērota un tiks nodrošināta dzīvnieka labturība.

Latvijas Radio raidījums "Kā labāk dzīvot" viesojās Latvijas Dabas muzejā un sarunājās ar fonda "Dzīvnieku draugs" valdes locekli Solvitu Vību, Latvijas Dabas muzeja direktora vietnieci zinātniskajā darbā Gunu Bagradi, muzejpedagoģi Unu Bērziņu, Zooloģijas nodaļas vadītāju Rūtu Sukovsku, zooloģijas nodaļas speciālistu Edgaru Dreijeru un muzeja ornitologu Dmitriju Boiko par iespējām mīļdzīvniekiem nodrošināt pienācīgus dzīves apstākļus. Raidījuma laikā tika intervētas arī Latvijas Sīkdzīvnieku audzētāju biedrības "Trusis un citi" pārstāves Ilga Mihnele un Mirdza Siliņa, kuras trusīšus audzē jau vairāk nekā 20 gadus.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vide un dzīvnieki
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti