Video: Suns Zirnis spēj atšķirt 20 rotaļlietu nosaukumus

Mazajam krievu toiterjeram vārdā Zirnis piemīt kāds īpašs talants - viņš spēj atšķirt aptuveni 20 priekšmetu nosaukumus, un tos ir tik labi iegaumējis, ka saimniekam var atnest jebkurā laikā. Iespējams, ka Ugālē dzīvojošais suņuks ir viens no talantīgākajiem suņiem Latvijā.

Septiņu gadus vecā Zirņa neparasto talantu saimnieki atklāja pavisam nejauši. Sākumā Daigai šķita, ka tā ir tikai sakritība, taču, kad vairākas reizes pēc kārtas Zirnis atnesa tieši prasīto mantu, nācās atzīt, ka Zirnis zina, ko dara.

Šobrīd Zirnim ir pieejama plaša rotaļļietu kolekcija. Ja citi suņi saimnieku iepirkumu maisiņā meklē gardumus, tad Zirnim lielākā balva ir jauna rotaļlieta.

Viņš nepaguris turpina apgūt jaunus priekšmetus.

Iespējams, ka nākamajā tikšanās reizē, kad LTV "Ķepa uz sirds" apciemos Zirni, viņa iegaumēto rotaļlietu skaits būs dubultojies.

Kinologs Leons Markelovs norādīja, ka saimnieki ir daudz strādājuši ar suni, lai sasniegtu šādu iespaidīgu rezultātu. Viņš nenoliedz dabas doto talantu, taču piebilda, ka ne katrs toiterjeram spēs ko tādu sasniegt - viens no tūkstoša varētu gribēt strādāt un apgūt priekšmetu atpazīšanu.

Saistītie raksti
Vide un dzīvnieki
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti