Dienas ziņas

Meža zosis posta sējumus

Dienas ziņas

Traģisks satiksmes negadījums Jelgavas novadā

Rīgas zoodārza lūšiem mazulis

VIDEO: Rīgas Zoodārza lūšiem ģimenes pieaugums

Rīgas Zoodārza jaunajā lūšu mītnē jauns iemītnieks! Lūšu pārim - Kamēlijai un Rubīnam - ģimenes pieaugums. Lūsēns dzimis 18. martā, līdz šim bijis pamanāms tikai vērīgākajiem Zoodārza apmeklētājiem, jo māte to rūpīgi sargā un slēpj.

Trešdien lūsēns saņems pirmās dāvanas no aizbildņiem – Jēkabpils pilsētas, kuras ģerboni rotā Latvijas mežu dižākā kaķa attēls. Pirmo ciemiņu sagaidīšana un vārda došana iecerēta pieklusināta, lai netraucētu lūšu ģimenes ikdienu.

Jaunu lūšu mītni zoodārzs uzbūvēja 2011. gada rudenī. Tur sāka dzīvot Kamēlija, kas dzimusi Kurzemē - zoodārza filiālē „Cīruļos”, - un vidzemnieks Rubīns, kurš bija ieklīdis kādā pagalmā Smiltenes pusē. Pārim ģimenes pieaugumu prognozēja trīs gadu laikā, un tas ir piepildījies.

Lūšiem Rīgas Zoodārzā ir sena vēsture. Kad pēc ilga pārtraukuma 1933. gadā zoodārzs atsāka darbu, viens no pirmajiem tā iemītniekiem bija tieši valsts prezidenta Alberta Kvieša dāvātais lūsis Incis.

Ziemeļu lūsis ir iekļauts apdraudēto dzīvnieku sarakstā. Rīgas Zooloģiskais dārzs jau vairāk nekā 20 gadus piedalās lūšu vairošanas un nebrīves populācijas menedžmenta programmā (ESB – Eiropas ciltsgrāmata). Pēdējo 10 gadu laikā 14 Zoodārza filiālē „Cīruļi” dzimušie lūsēni nosūtīti uz citiem zoodārziem un Polijas WWF vadītajam šīs sugas reintrodukcijas projektam Polijā.

Šobrīd Rīgas Nacionālajā zooloģiskajā dārzā mīt divas lūšu ģimenes (pa vienai Rīgā un filiālē Cīruļos). Kopš 2013. gada novembra par Rīgas Zooloģiskā dārza lūšu ģimenes draugiem, atbalstītājiem un aizbildņiem kļuva Jēkabpils pilsēta.

Lūšu vēsturiskais areāls kādreiz aizņēmis plašu Eiropas daļu, bet cilvēku darbības rezultātā 20. gadsimta vidū dzīvnieki gandrīz pilnībā izzuda.

 

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti