VIDEO: Melnā stārķa ligzdā izšķīlies mazulis, pirmajā maltītē - varde

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 8 gadiem.

Ar tiešsaistes kameru aprīkotajā melno stārķu ligzdā izšķīlies mazulis. Pretēji putna sugas nosaukumam un vecāku spalvu tonim, mazais cālēns ir baltā krāsā, liecina Latvijas Dabas fonda (LDF) uzstādītā interneta kamera, kuru var vērot projekta "Dabasdati.lv" vietnē.

Zemgalē esošajā melno stārķu ligzdā saimnieko retās putnu sugas pārstāvji Zīle un Ozols. 9., 11.,13., un 15.aprīlī mātīte izdēja pa olai, no kurām divas tika zaudētas, ligzdā viesojoties jūras ērglim. Tā kā melnajiem stārķiem mazuļi šķiļas mēnesi pēc olu izdēšanas, tad var uzskatīt, ka 11.maija vakarā īsi pēc plkst.18 dzimušais stārķēns nācis pasaulē no otrās olas. 

Otrdienas, 12.maija, rītā ap septiņiem ligzdā parādījās maza vardīte, ko vēlāk pirmajā maltītē jaundzimušais saņēma no mātes knābja. Tikmēr kustēties sākusi arī otra ola. 

Video dzirdams, kā pirms izšķilšanās kurkstēja melnā stārķa ola

Tiešsaistes kamerās var vērot arī dzīvi jūras ērgļu ligzdā, kurā Durberts jau sasniedzis trīs nedēļu vecumu. Tāpat var novērot, kā perēšana norit zivju ērgļa ligzdā, kurā mazuļi gaidāmi maija beigās.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti