VIDEO: Jūras ērglis baro savu naktī izšķīlušos mazuli ar līdaku

Daudzi jūras ērgļu novērotāji neloloja lielas cerības par mazā ērglēna izšķilšanos, jo ola vairāk nekā mēneša garumā piedzīvoja dažus nopietnus starpgadījumus. Tomēr Durbē esošajā ligzdā notika brīnums un jaunā radība iepriecināja gan savus vecākus, gan vērotājus "Dabasdati.lv" tiešsaistes kamerā.

Jūras ērgļu pāris Durbe un Roberts tika pie divām olām - 9. un 12.martā, taču 18.martā putni olas bija uz brīdi atstājuši bez uzraudzības, kuru laikā vārna vienu no olām izēda un vismaz četrus knābja cirtienus saņēma arī otra ola. Perēšanas laikā tiešsaistes kameru novērotāji arī fiksēja stundu ilgu Roberta prombūtni kādā aukstākā dienā.

14.aprīlī dzirdami jaunā jūras ērglēna čiepstieni

Taču abi lielie putni ligzdu nepameta, kas liecināja, ka ola nav nopietni bojāta un tajā nav neizdzīvojis mazulis - vanckars. Tieši otrādi, 10.aprīlī Roberts uz ligzdu atnesa divas līdakas, no kurām Durbe vienu aiznesa prom un apēda. Savukārt otra ligzdā palika sataupīta. Taču 38 dienu perēšanas periodam vajadzēja noslēgties 16.aprīlī, ja vārnas neizēstā ola bija pirmā.

Jau 14.aprīlī tiešsaistes kamerās bija redzams, ka olā parādījies neliels caurums un saklausāmi mazā cālēna čiepstieni. Roberts drošības labad ligzdā nogādāja otru līdaku, ar kuru pabarot mazo ērglēnu. Trešdienas, 15.aprīļa, rītā abi vecāki parādīja pasaulei mazuli, kuram drīzumā tiks dots vārds.

Video redzams, kā putniem vēl saglabājušies olas apgrozīšanas ieradumi arī pēc mazuļa izšķilšanās

Par šo notikumu priecājas arī dabas draugi ārpus Latvijas, jo ne katru gadu reto putnu pāri tiek pie pēcnācējiem. 20.martā Dānijā jūras ērgļu ligzdā paviesojās nelūgts viesis un abas olas nozaga.

Kamēr Durbē uzsākušās rūpes par pēcnācēju, Zemgalē melno stārķu ligzdā pāris perē četras izdētās olas, no kurām pirmā putnu ligzdā bija redzama 7.aprīļa rītā. Tā kā riesta laiks nav beidzies un partneri draudzīgi viens otru sagaida, perējumam varētu pievienoties vēl kāda ola.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt