VIDEO: Durberts neveikli ielaižas jūras ērgļu ligzdā

Jūras ērglēns Durberts sācis apgūt lidotprasmi, trešdien, 8.jūlijā neveikli piezemējās savā ligzdā, liecina ar "Dabasdati.lv" tiešsaistes kameru aprīkotās ligzdas video.

Pie neveiksmīgās nolaišanās vainojams egles zars, kurā paklupa jaunais putns. Durberts, aizķēries aiz zara un mirkli karājās savos izplestajos spārnos līdz apdomājās un izkļuva no neveiklās situācijas. Iespējams jau tuvākajās dienās viņš pietiekami apgūs lidošanas prasmes, lai prastu nolaisties ligzdā, nepaklūpot aiz zara, kurš ar ligzdu veido viltīgu cilpu.

Tiešsaistes kamera Durberta pirmo lidojumu fiksēja sestdienas, 4.jūlija rītā. Turpmākos pāris mēnešus jūras ērglis mācīsies gan lidot, gan medīt. Tikmēr vecāki Durbe un Roberts piegādās pārtiku ligzdā, kura kalpos arī kā atpūtas vieta.

Ziņots, ka Latvijas dabas fonds (LDF) sadarbībā ar portālu "Dabasdati.lv" piedāvā putnu vērošanu, izmantojot tiešsaistes kameras, kuras izvietotas trijās ligzdās. Bez jūras ērgļu dzīves var novērot arī melno stārķu un zivjērgļu ligzdošanu

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vide un dzīvnieki
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti