Video: Daugavā pie Mangaļsalas ielaisti 300 000 lašu mazuļi

Katru gadu zinātniski pamatotā sugu sastāvā un skaitliskā apjomā Daugavā un tās baseina ūdenstilpnēs notiek zivju mazuļu un kāpuru izlaišana. Jau 19. pavasari "Latvenergo" turpina likumā noteiktos zivju resursu atjaunošanas pasākumus, tamdēļ Daugavā pie Mangaļsalas tika ielaisti 300 000 lašu mazuļu.

AS "Latvenergo" ražošanas direktors Māris Kuņickis LTV raidījumā "Vides fakti" pavēstīja, ka uz Daugavas upes atrodas hidroelektrostacijas, kas ienesušas korekcijas upes tecējumā.

"Katru gadu kompensējam līdz pat 900 tūkstoš eiro apjomā naudas summu, lai atražotu zivju mazuļus un ielaistu atbilstoši, kā zinātnieki būs izvēlējušies, kādos baseina posmos, lai atjaunotu populāciju," atzīst Kuņickis.

Zivju audzētava "Tome" nodrošina pilnu zivju mazuļu ražošanas ciklu – sākot no ikru iegūšanasun inkubēšanas līdz mazuļu palaišanai upēs. Ūdeni audzēšanas baseinos ņem no Daugavas, lai mazuļi augtu atbilstošā vidē un varētu veiksmīgi pielāgoties dzīvei dabā – pēc izlaišanas upes grīvā, ik gadu – izlaižot Daugavas baseinā vairāk nekā 6,3 miljonus zivju mazuļu un kāpuru.

300 000 lasu mazuļu ielaišana Daugavā ir tikai pirmais posms. Darbi turpināsies līdz maija vidum, jo katru gadu Daugavas baseinā kopumā tiek ielaisti vismaz 600 000 Baltijas lašu un taimiņu, 700 000 vimbu, zandartu, sīgu un līdaku mazuļi, kā arī 5 000 000 nēģu un līdaku kāpuru.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt