Video: Austrālijā izgudro revolucionāru bišu stropu

Laikā, kad Latvijā izskanējis ierosinājums izvietot bišu stropus uz Saeimas ēkas jumta, saucot to par videi draudzīgu risinājumu, divi Austrālijas biškopji izgudrojuši revolucionāru jaunas paaudzes bišu stropu. Tas ļauj iegūt medu, netraucējot pašām bitēm. 

Divu austrāliešu biškopju izgudrojums, kas ļauj medum iztecēt no stropiem, netraucējot pašām bitēm, realizēts, pateicoties finansējumam no cilvēkiem, kuri paši nodarbojas ar biškopību un kuriem rūp bišu liktenis.

Tehnoloģija ir tiešām revolucionāra – pēdējos 160 gadus medus iegūšana bijusi samērā sarežģīts un pat brīžiem bīstams process, tagad medu iegūt var daudz vieglāk. “Tekošais strops”, kā to dēvē tā izstrādātāji Stjuarts un Sedars Andersoni, ļauj iegūt medu, iztecinot to no stropa rāmīšiem bez izņemšanas ārā no paša stropa un nesaniknojot bites.

Izmantojot sviru, kas atrodas ārpus stropa, bišu šūnas, kuras veido heksagonālas daļiņas, atšķeļas cita no citas. Pēc tam pagriežot sviru, šūnas pārvēršas par kanāliem un medus vienkārši iztek ārā.

Strops tika izstrādāts pēc vairāk nekā 10 gadu ilgiem centieniem un eksperimentiem ar trīsdimensiju drukas tehnoloģiju. Visbeidzot, kad stropa galējais rasējums bija gatavs, lai sāktu to ražošanu, tēvs un dēls sākotnēji cerēja piesaistīt 70 000 Austrālijas dolāru, taču cilvēki, lielākoties biškopji-amatieri par jauno produktu izrādīja negaidīti lielu interesi un ģimenes biznesā iepludināts jau vairāk nekā viens miljons dolāru. Turklāt pavisam iespējams, ka tas ir tikai sākums. Andersoni uzsver, ka arī ar jauno stropu biškopjiem jāturpina par bitēm ļoti cieši rūpēties, taču atzīst, ka brīdī, kad viņiem - biškopjiem-amatieriem vairs nav jādomā par naudu, dzīve, pateicoties šim bitēm draudzīgajam izgudrojumam, tik tiešām kļuvusi saldāka.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Vide un dzīvnieki
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti