Ķepa uz sirds

Ciemos pie Kristīnes Zadovskas un Sultāna

Ķepa uz sirds

Kas ir suņu aukle un vai ir droši uzticēt mīluli svešam?

Veselība. Kaķu vemšana

Veterināri atgādina: Atbildīgs saimnieks seko līdzi arī kaķa vemšanai

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 5 gadiem.

Kaķi ir vieni no tīrīgākajiem dzīvniekiem, kas īpaši piestrādā pie sava ārējā izskata. Viņi mazgā spalvu, rūpīgi to izlaizot, un bieži pēc šādām skaistumkopšanas procedūrām kaķiem sākas vemšana. Cik bieži tas var notikt, un kad saimniekam jāsāk satraukties?

Ja dzīvniekam ir vemšana, tas nav nekas ikdienišķs un pašsaprotams. Tai var būt daudzi un dažādi cēloņi, viens no tiem ir spalvu kamolu atvemšana. Normāli, ja tie tiek izvadīti caur gremošanas traktu, neaizsprostojot kuņģi. Taču diemžēl tas nenotiek vienmēr.

“Kaķi mēdz atvemt. Pārsvarā viņi atvemj matu kamolus. Un šeit mēs runājam par kaķiem, kam ir garš apmatojums. Ja sāk vemt kaķītis, kam ir īss apmatojums, sevišķi ja agrāk nav bijusi vemšana, bet tagad ir bieža, un viņš atvemj matu kamolus, tad biežākā problēma šeit būs jāmeklē ar ādu, ar niezi, varbūt bija stress, kāpēc dzīvnieks sāk laizīt sevi,” stāsta veterinārārste Jevgēnija Ostroga. 

Kaķis var intensīvi mazgāties, piemēram, vasarā atvēsinoties. Noteikti ir jāpievērš uzmanība, vai kaķa vemšana ir produktīva - vai viņš atvemj spalvu, vai ārā nāk tikai ūdens un spalvas paliek kuņģī, aizsprostojot to. Gadās, ka ir tikai vemšanas reflekss, bet ārā nekas neiznāk. Šādā gadījumā noteikti ātri jāvēršas pie ārsta.

Cilvēki vēršas pēc palīdzības klīnikā,  ja kaķis vemj vairākkārt diennakts laikā. Taču bīstamāka ir nevis akūta vemšana, bet  hroniska, kad dzīvnieks to dara regulāri, piemēram, pāris reizes nedēļā. Ārēji viņš var izskatīties labi, taču tāda veida vemšana var atspoguļot kādu nopietnu slimību, kas plosās iekšā jau kādu laiku.

Ielaista, neizmeklēta vemšana var liecināt par zarnu iekaisumu, nieru mazspēju, aknu kaitēm. 

“Ir bijuši nereti gadījumi, kad dzīvnieki vēma pie svešķermeņa, kas stāvēja viņiem gremošanas traktā ilgi, mēnešiem ilgi. Un vēma, tā kā “kaķis vemj” - pāris reizes nedēļā, un beigās tā kuņģa gļotāda bija tik ļoti izmainīta, ka bija grūti operēt, kad ņem ārā kādus svešķermeņus no gremošanas trakta,” norāda Ostroga. 

Saimnieki var palīdzēt kaķim, regulāri tam dodot  speciālas pastas, barības piedevas,  kas veicina spalvu sagremošanu. Var dot arī svaigu kaķu zāli, taču te gan jābūt uzmanīgam – ir kaķi, kas mēdz apēst uzreiz visu. Un tad vemšana jau būs nevis no spalvām, bet no pāmērīgas zāles ēšanas!

Ja mīlulim ir ļoti kupls kažoks, tas ir regulāri jāķemmē. Īpaši jāpalīdz sakopt sava kaķu seniora kažoku, jo ar to mincim vairs nav tik viegli tikt galā. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti