Ķepa uz sirds

Savvaļas zirgi

Ķepa uz sirds

Ciemos pie Frīdas (Fridiko) un viņas saimniekiem Noras un Levana

Veselība. Dodamies dabā - uzmanīgi!

Veterinārārste: Pēc čūskas kodiena suns nekavējoties jāved uz klīniku

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 6 gadiem.

Lai gan mežs ir viena no iecienītākajām vietām, kur var gan izskrieties ar savu suni, gan vienkārši baudīt pikniku, tajā mītošie rāpuļi un kukaiņi var būt apdraudējums mīluļa veselībai un pat dzīvībai.

Kad zeme sasilst, no ziemas miega mostas ne tikai zīdītāji, bet arī čūskas. Latvijā dabā ir sastopama tikai viena indīga čūska – odze. Tā ļoti mīl siltumu, tāpēc odzes visbiežāk var sastapt tieši saulainās un sausās vietās.

“Ja, ejot mežā, negrib sastapt nevienu čūsku, tad, protams, būtu vēlams iet tā kā lamzakam – smagiem soļiem, reizēm uzkāpt uz kāda zara, necelt augstu kājas, reizēm pie zemes piesists kāju. Čūskas neko nedzird, bet tās ļoti labi sajūt vibrāciju,” skaidro Rīgas zoodārza pārstāvis Māris Lielkalns.

Noteikti jāatceras arī par piemērotu apģērbu. “Pašiem jāuzvelk zābaciņi, kas būtu augstāki par potītēm. Arī kārtīgi džinsi noderēs, jo jebkurš biezs audums noslauka potenciālo indi, kas varētu būt uz odzes zobiem,” norāda Lielkalns.

Tomēr, ja dodoties pastaigā ar savu mīluli, sastapta odzi, suni vajadzētu paņemt ciešā saitē gadījumam, ja čūska aizsargājoties nolemj uzbrukt.

Nereti sastopot odzi viss notiek tik ātri, ka saimnieks var pat nepamanīt, ka viņa mīlulis ir ticis sakosts. Tomēr, ja tas ir noticis, sunim ar laiku parādīsies virkne simptomu: suns sāks siekaloties, trīcēt, elsot, grūtības paiet. “Ja nav acīmredzamu traumu un loģiska izskaidrojuma, tad var pieņemt, ka iedzēlusi čūska,” saka veterinārārste Daiga Bokvalde.

Ja pēc pastaigas mežā sunim ir kāds no šiem simptomiem, tas nekavējoties jānogādā veterinārajā klīnikā. “Saimnieks nekā šajā situācijā nevar palīdzēt, izņemot to, ka ātri dodieties pie veterinārārsta. Nevajag zvanīt un prasīt padomus, zaudēt laiku. Ja sunim tiešām ir slikti, brauciet!” iesaka veterinārārste.

Ja suni nekādi nav iespējams nogādāt klīnikā, veterinārārste neiesaka nodarboties ar pašdarbību, bet gan vienkārši dot dzert sunim daudz šķidruma.

Indes iedarbība ir atkarīga arī no suņa masas – jo lielākas suns, jo mazāku ietekmi uz suņa veselību tā atstās. “Ja ir virs 30 kilogramiem, tad inde tam nevar nodarīt ļoti lielus postījumus. Bet ja ir līdz 30 kilogramiem, tad tas ir ļoti, ļoti bīstami,” saka Bokvalde.

Doties dabā vajag ar prieku, bet būsim sagatavoti un uzmanīgi!

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti