Ventspilnieces glābj pamestus kaķus; vetārsts par to ir divējādās domās

Vairākas ventspilnieces iegulda privātos līdzekļus pamestu kaķu ārstēšanā un sterilizācijā, sniedzot tiem pagaidu mājvietu un meklējot jaunus saimniekus. Pārventas veterinārās ambulances vadītājs Andris Strelēvics par to ir citās domās – kaķu koloniju veidošana dzīvoklī nav atbalstāma.

Ventspilniece Agnese ir divu bērnu māmiņa, kura par bezsaimnieku kaķiem sākusi rūpēties pirms nepilna gada. Viņa ir sašutusi par sabiedrības attieksmi un bijusi lieciniece gadījumiem, kad kaķi tiek sabraukti tīšām un nomētāti akmeņiem.

“Dzīvniekiem nav tiesību Latvijā. Ja lielajām audzētavām ir pienākumi un tiesības pārot un pārdot pareizi, tad mājas kaķi, kuriem nav dokumentu, var tikt jebkurā brīdī izmesti,” pauda kaķu glābēja.

Kopā ar domubiedriem sieviete izglābusi daudzus desmitus kaķu, vispirms tos noķerot un aizvedot pie vetārsta, maksājot arī par sterilizāciju, ārstēšanu un medikamentiem. Vēlāk daļai kaķu tiek sameklēti jauni saimnieki, rūpīgi izvērtējot, vai cilvēki spēs uzņemties atbildību un rūpes. Savukārt daļa sterilizēto kaķu tiek palaisti atpakaļ ierastajā pilsētvidē.

Viens no Ventspilī praktizējošajiem vetārstiem, Pārventas veterinārās ambulances vadītājs Andris Strelēvics dzīvnieku glābēju darbību vērtē divējādi, neatbalstot kaķu koloniju veidošanu dzīvokļos.

Vetārsts uzteica, ka cilvēki par pamestajiem dzīvniekiem rūpējas, bet norāda, ka tas notiek neorganizēti: “Pozitīvi, ka dzīvniekus pabaro, bet ir arī negatīvā puse. Ja vienā vietā tiek turēti 30, 40 dzīvnieki, tas ir antisanitāri. Ir izpratnes trūkums par dzīvnieku labturību,” skaidroja ārsts.

Strelēvics atzina, ka Latvijā nav sakārtota likumdošana un pietiekoši aktīvas kontrolējošās institūcijas, lai atrisinātu problēmas, kas saistītas ar bezsaimnieku dzīvniekiem. Savukārt sabiedrībā trūkst iecietības, kā arī sapratnes, ka par mājdzīvnieku atbildīgs ir saimnieks.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Vide un dzīvnieki
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt