Vēl nebijušā akcijā aicina ziņot par ziemā pamanītiem putniem

Piektdien, 27.janvārī, un nedēļas nogalē norisināsies Latvijā vēl nebijusi akcija „Ziņo par putniem dārzā”. Tās laikā iedzīvotāji aicināti pierakstīt putnu skaitu un sugas, kuras var novērot ziemā.

"Akcijā „Ziņo par putniem dārzā” svarīgākais ir atvēlēt vienu stundu šai akcijai kādā no akcijas dienām, kas ir piektdiena, sestdiena, svētdiena, tātad no 27. līdz 29.janvārim," stāsta biedrības pārstāvis Agnis Bušs.

"Savā dārzā vai parka daļā, vai kapsētā, vai pie barotavas, praktiski jebkur ir iespējams saskaitīt putnus. Pēc putnu saskaitīšanas dodamies uz portālu dabasdati.lv un ziņojam par šiem putniem. Gan portālā dabasdati.lv, gan Latvijas Ornitoloģijas biedrības mājaslapā ir plašāka instrukcija, kā par to vislabāk ziņot," norāda Bušs.

Šāda akcija notiks pirmo reizi vienlaikus visās Baltijas valstīs, un iedzīvotāju datus apkopos Latvijas Ornitologu biedrība. Piedalīties aicināts ikviens iedzīvotājs, kurš pazīst putnu sugas. Ja stundas laikā neredz nevienu putnu, arī par to ir jāziņo.

Bušs Latvijas Radio raidījumā „Pēcpusdiena” uzsver, ka jāskaita tikai tos putnus, kas ir pamanīti uz vietas dārzā, bet putni, kas lido laukumam pāri, nav jāskaita.

Šajā sezonā pie barotavām un dārzos var sagaidīt zīlītes, zvirbuļus, baložus, sīļus, žagatas, vārnas un zaļžubītes. Piemēram, Saldū jau gadiem novēro putnus un sugu skaits jau ir pāri 30.

Ja novēro putnu, kuru nevar atpazīt, bet ir fotogrāfija, tad attēlu var ievietot dabasdati.lv un speciālisti palīdzēs noteikt, kas tas par putnu.

Iegūtos datus apkopos un salīdzinās starp dažādiem novērotājiem visās Baltijas valstīs.

 

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vide un dzīvnieki
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti