Vardarbība pret dzīvniekiem bieži paliek nesodīta

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 9 gadiem.

Aizvien biežāk veterinārajās klīnikās tiek nogādāti dzīvnieki ar pazīmēm, ka pret tiem vērsta vardarbība - ar lauztiem kauliem, izsistiem zobiem, šautām brūcēm. Ir ierosināti vairāki kriminālprocesi, taču ļaundari cietumos nesēž.

Ar dzīvnieka seksuālās izmantošanas gadījumu diemžēl nākas saskarties, atzīst veterinārārsts Jānis Beinerts. Gandrīz katru dienu jāstrādā ar citāda veida sekām, ko atstājusi pret dzīvnieku vērsta cilvēku vardarbība. Izplatītākās ir šautas brūces, raidījumam "Ķepa uz sirds" skaidro veterinārārsts.

"Ja kādreiz tie bija putni, kas bieži vien tika atvesti ar sašautiem spārniem, tad tagad veterinārajā klīnikā tiek nogādāti arī kaķi un suņi. Daļa brūču ir mednieku vainas dēļ, taču gadās arī, ka sunim, atskrienot no pastaigas, ir šauta brūce - lode palikusi iekšā un kauli sadragāti," stāsta veterinārārsts Beinerts.

Ārsti vispretrunīgāk  jūtas, ja uz klīniku dzīvnieku atved pats ļaundaris, proti, sava mīluļa saimnieks un vēlas glābt vardarbības sekas. Aculieciniece Zaiga raidījumam "Ķepa uz sirds" stāsta, ka, sēžot kafejnīcā, esot redzējusi nepatīkamu skatu, kad saimnieki pret savu sunīti izturējušies vardarbīgi:

"Vairākas reizes sunītis izkrita sievietei no rokām, kā arī bija siksniņa, kurā vairākkārt sunītis karājās. Viss beidzās ar to, ka cilvēki sāka uztraukties par šo situāciju un domāja, ko viņi varētu darīt lietas labā".

Sunītis drebējis un izmisis skraidījis starp galdiņiem, bet saimnieki par viņu nav likušies ne zinis. Kafejnīcas apmeklētāji izsaukuši policiju. Diemžēl policija uz šo situāciju nereaģēja, tikai lika saimniekiem savākt savu sunīti, neskatoties uz to, ka vīrietis bija manāmi iereibis.

Šādos gadījumos ieteikums ir ņemt mobilos tālruņus un fiksēt notiekošo video, lai pēc tam varētu informēt sabiedrību un tas kalpotu par pierādījumu izmeklēšanā.

"Ja tas ir acīmredzams cietsirdības gadījums, tad jāmēģina iejaukties un to pārtraukt, lai dzīvniekam nenodara vēl vairāk pāri, un visus pierādījumus tūlīt fiksēt. Ja ir vairāk cilvēku kopā, tad viens novērš konkrēto pāridarījumu dzīvniekam, otrs fiksē visus faktus. Protams, visvienkāršākais ir piezvanīt uz 112 un pateikt, kurā vietā tas notiek," sacīja dzīvnieku aizstāve Ilze Džonsone.

Par cietsirdīgu izturēšanos pret dzīvniekiem  krimināllikums paredz sodu pat līdz trīs gadiem cietumā. 2013.gadā ir ierosināti  64, savukārt 2014.gadā 60 kriminālprocesi.

Tomēr realitāte ir skaudra, jo par dzīvnieka mocīšanu un nogalināšanu cietumā neviens nesēž. Latvijas Televīzijas raidījums "Ķepa uz sirds" arī turpmāk sekos līdzi, kā likumsargi izmeklē cietsirdīgus noziegumus pret dzīvniekiem un kāpēc par nodarīto netiek piespriesti reāli cietumsodi.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti