Dienas ziņas

Zemgalē plāno izmaiņas 29 autobusu maršrutos

Dienas ziņas

Pļaviņās un teritorijā pie Zeļķu tilta – plūdu draudi

Uzdāvina valstij palieņu pļavu

Valsts rīcībā nonāk iedzīvotājas dāvināta palienes pļava

Ar gandarījumu par gadiem veikto darbu ceturtdien, 18. janvārī, jelgavniece Inta Granta valstij nodeva zemes gabalu dabas liegumā “Lielupes palienes pļavas”. Apmēram hektāru lielais zemes gabals ir vērtīgs biotops, kura apsaimniekošana var tikt veikta, teritoriju noganot vai nopļaujot. Šis esot pirmais gadījums, kad valstij tiek uzdāvināta zeme dabas liegumā.

Ar pateicības rakstu no ministrijas ceturtdien noslēdzies dāvinājuma process, kurā Inta Granta valstij uzdāvinājusi sev piederošo zemes gabalu dabas liegumā "Lielupes palienes pļavas''.

Apmēram hektāru lielais zemes gabals bijis viens no tēva īpašumiem jau kopš 1929. gada. "Tētis mans strēlniekos aizgāja savos jaunības gados. Laimīgā kārtā pēc kara atgriezās, un, kad dalīja zemi, viņš te Klijēnu ceļā dabūja," stāsta Granta.

Pēc neatkarības atgūšanas to atguvusi un goprātīgi apsaimniekojusi Intas kundze.

Tomēr, gadiem ejot, izdarīt visu, kā nākas, kļuvis aizvien grūtāk, tāpēc pieņēmusi lēmumu to uzdāvināt.

"Nav vairs spēka. Tad, kad es turēju gotiņu, man vajadzēja sienu. Tagad es gotiņu vairs neaprūpēju un man to sienu nav kur likt. Te apkārtnē vispār 5 km radiusā neviens lopus netur," norāda Granta.

Īpašumu, kas gadu gaitā ieguvis nosaukumu "Antonijas pļava'', turpmāk vienoti apsaimniekos Dabas aizsardzības pārvalde, tādējādi ne vien turpinot saglabāt dabas vērtības, bet arī izmantojot  sabiedrības informēšanai. "Kundze ir uzdāvinājusi pļavu, kas ir vērtīgs biotops un vietiņa, kur dzīvoties tādiem putniem kā, piemēram, griezei un ķikutam. Gan vienkāršāk apsaimniekot, gan mēs varētu iekārtot, piemēram, tādus kā parauglaukumus. Uzlikt papildus informāciju, lai ikviens var nākt un skatīties, kas te ir interesants," stāsta Dabas aizsardzības pārvaldes ģenerāldirektora vietniece Gunta Gabrāne.

Saglabāt palieņu pļavas ir svarīgi arī tāpēc, ka tās palīdz novērst plūdus upes lejtecē. Ap 350 hektāru lielais dabas liegums''Lielupes palienes pļavas'' izveidots1999. gadā un iekļauts Eiropas nozīmes  aizsargājamo dabas teritoriju "Natura 2000" sarakstā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti