Dienas ziņas

Aizputes uzņēmējs paplašina darbību

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Valmierā notiek mazuta sanācija

Valmierā notiek ar mazutu piesārņotas teritorijas sanācija

Valmierā padomju gados pilsētas nomalē tika glabāti simtiem tonnu mazuta kurināšanas vajadzībām, radot videi būtisku kaitējumu. Pēc 1991. gada rezervuārus izsūknēja, taču vides piesārņojums palicis. Tagad tiek meklēti risinājumi, kā šo teritoriju sakārtot, un pilnā sparā rit sanācijas jeb attīrīšanas darbi.    

Bijušajā mazuta saimniecības teritorijā jau attīrīti un nojaukti četri lielizmēra rezervuāri, kuros padomju gados mazutu uzglabāja. Šobrīd ar ekskavatora palīdzību no augsnes attīra zemē ieraktu metāla rezervuāru, kuru kādreiz izmantoja mazuta pieņemšanai un pārsūknēšanai.

“Paši bunkuri iekšā bija diezgan piesārņoti, tur bija biezs slānis, kuru izvilkām, to visu nodevām utilizācijai,” stāstīja AS “BAO” projektu vadītājs Roberts Ņestrojevs.

Teritorijā tiks nojauktas arī palīgēkas, un pēc tam piesārņoto grunti izraks un to attīrīs. Par to, ka šajā vietā ir naftas produktu piesārņojums, liecina gan gaisā jūtamā smaka, gan arī ūdens peļķēs redzamās naftas produktu pēdas.

“Ir zonas, kur ir ļoti stiprs piesārņojums, iepriekš pašvaldība bija veikusi pētījumu, kurā parādījās piesārņotākās zonas, pie kurām mēs strādājam, to izcelsim, bet uzņēmums veiks analīzes visā teritorijā, lai pārbaudītu, vai nav palicis piesārņojums teritorijā,” informēja Roberts Ņestrojevs.

Sanācijas projektu sāka jau pirms dažiem gadiem sadarbībā ar starptautiskiem ekspertiem. Tā ietvaros šajā vietā izmēģināja inovatīvu elektrokinēzes metodi. Rezultāti bija interesanti. 

“Vairākos punktos piesārņojums samazinājās, bet teritorija bija tikai 6 reiz 6 metri, bija arī vietas, kur piesārņojums palielinājās, droši vien šo metodi vajag plašāk pētīt,” stāstīja Valmieras pilsētas pašvaldības Attīstības nodaļas vadītāja Maija Zālamane.

Situāciju Valmieras mazuta saimniecībā uzrauga arī Valsts vides dienesta inspektors.

Līdz sanācijas darbu sākšanai šī vieta bija iekļauta Latvijas piesārņoto vietu sarakstā.

“Tas būs ieguvums Valmieras pilsētai, tā iegūs teritoriju, kur izvietot jaunus ražošanas uzņēmumus,” norādīja Vides valsts dienesta Vidzemes reģionālās vides pārvaldes direktore Dace Rudusa.

Tieši tā arī Valmiera nākotnē vēlētos attīstīt šo aptuveni 2 hektārus lielo platību.

“No uzņēmēju viedokļa šī ir ļoti izdevīga vieta. Šeit netālu ir stacija, šeit ir kanalizācija, ūdensvads, tas viss ir pieejams,” norādīja Maija Zālamane.

Plānots, ka sanācijas darbi šeit noslēgsies nākamā gada aprīļa beigās un tad šo vietu varēs nodot uzņēmējiem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt