Dienas ziņas

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Atgriežas Latgalē un atver kafijas grauzdētavu

Valmierā atvērta suņu frizētava

Valmierā atvērta suņu frizētava

Valmierā darbu uzsākusi jauna frizētava, kas ļoti atšķiras no jau esošajām - tās klienti nav cilvēki, bet gan četrkājainie draugi. Uzņēmuma saimniece, suņu friziere Irita Ramata-Lāce savulaik apguvusi friziera un kinologa profesijas, un nu abu amatu prasmes liek lietā, frizējot suņus.     

Šodien suņu frizieres Iritas Ramatas-Lāces klients ir papilonu suņu puika Tonijs, kurš šeit pabijis jau vairākas reizes. Pirms frizēšanas astaiņa kažociņu meistare vienmēr kārtīgi izmazgā, un, lai arī šis process dzīvniekam ne īpaši patīk, kā uzsver Irita, ar suni visu varot sarunāt.

Tieši pareiza komunikācija ar četrkājaino draugu friziera darbā esot vissvarīgākā, jo - gluži kā cilvēkiem - arī katram dzīvniekam ir savs raksturs.

“Ir suņi, ar kuriem ir jābūt stingram, kad tu saki - nē, tā nebūs, darīsim mēs tagad to un to. Ir suņi, kuri ir bailīgi, ar kuriem ir visu laiku jārunājas. Kā tev patīk? Redz, kāda skaista vanna - nu pilnīgi, kas ienāk galvā. Visu laiku ir jārunājas, jo tad, kad tu ar viņu runājies, tu saproti, ka viņš ir mierīgs, viņš nesatraucas, viņš vienkārši ļauj darīt to, kas ir jādara,”  stāsta Irita.

Izprast dzīvniekus, to uzvedību un raksturu Irita iemācījās pirms vairākiem gadiem, kad kopā ar savu mīluli, vācu aitu suņu puiku devās uz apmācībām un pa retam piedalījās izstādēs.

Gribēdama uzzināt par suņiem vēl vairāk, Irita pabeidza arī kinologu skolu. Pēc profesijas viņa ir friziere, un tā nu ir sanācis, ka šobrīd darbā meistare apvieno gan savu hobiju, gan arī profesionālās prasmes. 

“Šķēres nebija jāmācās turēt, jā. Tas viss viens otru papildina - gan viena profesija, gan otra. Tā kā ir viegli savā ziņā, ka ir kinologs, ir frizieris. Kā es arī smejos, es tās apvienoju beidzot,” saka Irita.

Sākotnēji Irita neticēja, ka suņu friziera pakalpojumi būs pieprasīti, taču tagad par klientu daudzumu sūdzēties nevarot.

Visvairāk darba ir pirms izstādēm, taču netrūkst arī saimnieku, kuri savu mīluli ved sapucēt gandrīz katru mēnesi. Pie Iritas frizējas dažādu šķirņu un auguma suņi - pat tādi, kuriem vannā knapi pietiekot vietas.

Lai dzīvnieks pie friziera atgrieztos ar prieku, būtiski radīt viņam patīkamu vidi, tāpēc meistarei vienmēr pa rokai ir kāds suņu kārums un ir iecere iegādāties arī rotaļlietas.

 “Ir prieks, kad atnāk saimnieks un viņš [suns] atnāk pie tevis atpakaļ - nu labi, čau, tiekamies citā reizē,” nosaka Irita.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Vide un dzīvnieki
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti