Panorāma

Sola palielināt samazināto atlīdzību cietumu darbiniekiem

Panorāma

EK varētu vērtēt “Lux Express jaunā maršruta likumību

Uzmanību - lācis!

Valgas un Rūjienas apkārtnē klīst divi no Krievijas ieklīduši lāči

Ogojot un sēņojot skaties - vai aiz celma nav lācis! Neizkāp no auto, lai uzfilmētu lāci ceļmalā! Un nekādā gadījumā nebaro ķepaini! Pēdējās nedēļās Valgā un tās apkaimē, kā arī Latvijā -  Rūjienas apkārtnē - klīst divi pārdroši lāči, ar dzeltenām krotālijām ausīm. Tie pieķerti, staigājam pa dārziem un izrevidējot atkritumus. Lāči ieklīduši no Krievijas, Pleskavas apgabala. Igaunijas dienestiem un medniekiem pagaidām nav izdevies tos notvert, lai deportētu atkaļ dzimteni. 

Mednieku un zvejnieku "Hunting.lv" "Facebook" lapā publicēts video, kas uzņemts 10 kilometrus no Valgas. Tajā redzams, ka lācis cenšas iekļūt treilerī, bet tas neizdodas. Tad dzīvnieks dodas apskatīt automašīnas. Šis ir viens no diviem jaunajiem lāčiem, kuri kopš jūlija vidus parādās dažādās apdzīvotās vietās galvenokārt Igaunijā. Tie redzēti arī  Rūjienas pusē. 

"Pie mums lācis bija divas reizes. Sievasmāte savā mājā aizmirsa aizvērt vārtiņus meža pusē. Lācis ielīda atkritumu kastē. Pēc tam nāca pie mums. Arī izvandīja atkritumus. Pa logu ļoti tuvu redzēju. Atvēru durvis un uzsaucu. Viņš nebaidās. Mierīgi devās prom. Ne rūca, nekā.

Otrā reizē lāci sagaidīju ar jaungada plaukšķenēm. Toreiz mums vārti bija ciet, un viņš pārlīda pusotru metru augstai sētai. Lācis aizgāja līdz kaimiņiem, kur apgāza grilu un norāva vasaras dušai cauruli,"

pastāstīja Valgas apgabala iedzīvotājs Jurijs.

"Lāčus "diversantus" Igaunijas ministri un mednieki tur uz grauda. Lācēni siro Baltijas valstu pilsētās un ciematos - ēd zemenes, posta dārzus, izrakņā atkritumu urnas. Tie gandrīz ielauzušies lauku veikaliņā, izlauzuši logu, bet iekšā ielīst nav varējuši. Tāpēc Igaunijas ekoloģijas padome nolēmusi dzīvniekus noķert, uz laiku iemidzināt un nosūtīt uz Tallinas zoodārzu. Taču krievu lāči nav ar pliku roku ņemami. Tie tik vienkārši nepadodas,” tā raksta Pleskavas apgabala preses izdevums ”Kurjer”.

Lāci Prošu un lāceni Poļu, kā tos nosaukuši Krievijā, pirms diviem gadiem izlaida Pleskavas mežos. Tie bija palikuši bez mātes. Līdz septiņiem mēnešu vecumam audzināti lācēnu - bāreņu glābšanas centrā Tveras apgabalā. 

"Proša un Poļa ir brālis un māsa. Trīs gadus veci gadi. Viņi vairs neatšķiras no lāčiem savvaļā. Abi lāči tagad ir pašķīrušies. Poļa jau mēnesi nav redzēta. Poļa klīst viena un cenšas nerādīties cilvēkiem. Bet Proša turpina klaiņot un šo to postīt. Viņu grib noķert un aizsūtīt uz Krieviju. Mēs gaidām, kad igauņi to izdarīs.

Igauņu mednieki brīdināti, lai nešauj uz lāčiem, kuriem ausīs ir atpazīstamības zīmes. Galvenais - lāčus nebarot! Tas ir pats galvenais. Lācis līdz trīs gadiem nav bīstams. Tomēr piesardzība ir jāievēro,"

stāstīja lācēnu - bāreņu glābšanas centra vadītājs Sergejs Pažetnovs.
 
Igaunija lūgusi Latvijas Dabas aizsardzības pārvaldi ziņot, ja Pleskavas lācēni manīti Latvijā. Ar augustu Igaunijā sākas oficiāli atļautā lāču medību sezona. Dzīvnieku aizsardzības organizācijas aicinājušas saudzēt četrkājainos huligānus. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt