Panorāma

Panorāma

Panorāma

Deputāti vērtē auditoru ziņojumu par «Rīgas satiksmi»

Vai Rīgas centrā samazinās koku daudzums?

Vai Rīgas centrā samazinās koku daudzums?

Rīgas centrā koku vietā arvien biežāk paliek tukšas vietas. Bojātos kokus izcērt, bet jaunus vietā neiestāda. Galvaspilsētas vadība apgalvo, ka koku nepaliek mazāk, un sola nākamo desmit gadu laikā iestādīt tūkstošiem jaunu koku.

Koki uzsūc lietus ūdeni, vasarā pilsētā mazina gaisa temperatūru, samazina gaisa piesārņojumu un putekļu daudzumu. Koku labvēlīgo ietekmi uz pilsētnieku veselību apliecina neskaitāmi pētījumi. Vairākas organizācijas gan regulāri pauž bažas, ka galvaspilsētā sarūk pieaugušu koku skaits.

Visskaudrāk koku trūkums jūtams Rīgas centrā, kādā Brīvības ielas posmā koku nav nemaz. Atsevišķās vietās koki tiek izcirsti, bet to vietās ilgstoši netiek iestādīti jauni. Par koku stādīšanu Rīgā atbild vairākas iestādes. Tās noraida vides aizstāvju pārmetumus par to, ka galvaspilsētā samazinātos koku skaits.

Tikmēr kustība “Pilsēta cilvēkiem” iemūžinājusi vairākas vietas pilsētas centrā, kur bijušo koku vietas sedz bruģis un asfalts. "Mēs redzam, ka nozāģēto koku vietā nekas jauns neparādās. Iespējams, viņi iestāda mežā, iestāda kādā parkā, kur jau ir zaļš un kur tās problēmas nav tik lielas, savukārt ielu malās, kur ir putekļi, troksnis, gaisa piesārņojums, tie koki ir visvairāk vajadzīgi, un tur tie koki neatjaunojas," saka kustības “Pilsēta cilvēkiem” pārstāvis, arhitekts Oto Ozols.

Nesen pilsētnieku uzmanību piesaistīja pieaugušu koku likvidēšana Brīvības gatvē. Atbildīgā departamenta pārstāve stāsta, ka koki bijuši neglābjami slimi un likvidēti drošības nolūkos. Kad vietā tiks iestādīti jauni, konkrētas atbildes nav. Par pilsētas vidi atbildīgās Mājokļu un vides komitejas vadītājs gan sola, ka dobes tukšas nepalikšot.

"Iespēju robežās līdzekļi tiks atrasti, lai iestādītu kokus atpakaļ gan Brīvības gatvē, gan citur. Tikmēr par Rīgas vidi atbildīgā departamenta vadītājs vadītājs tuvākajos desmit gados sola stādīt vēl vairāk," stāsta Rīgas domes (RD) Mājokļu un vides departamenta direktors Anatolijs Aleksejenko.

Departaments sola, ka 130 koki un seši tūkstoši krūmu šoruden tikšot iestādīti Krasta ielā. Bet solītie aptuveni seši tūkstoši koku - tuvāko desmit gadu laikā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Vide un dzīvnieki
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti