Vācijā plāno aizliegt kažokzvēru audzēšanu

Vācijas parlamenta augšpalāta ir nolēmusi virzīt likumprojektu par pilnīgu kažokzvēru audzēšanas aizliegumu, balstoties faktā, ka kažokādu ieguve nav nepieciešama, lai nodrošinātu cilvēka pamatvajadzības. Līdz šim daļā Vācijas federālo zemju kažokzvēru audzēšana jau ir aizliegta vai ierobežota, vēsta biedrība "Dzīvnieku brīvība".

Vācijas parlamenta augšpalāta Bundesrāts Berlīnē 10.jūlijā nobalsoja par likumprojekta virzību, kas paredz pilnīgu kažokzvēru audzēšanas aizliegumu Vācijā. Ierosinājumu šim likumprojektam iesniedza Šlēsvigas-Holšteinas federālās zemes vides ministrs Roberts Hābeks. Viņš aicinājis veikt grozījumus Dzīvnieku labturības likumā,

jo tādu dzīvnieku kā, piemēram, lapsu, ūdeļu un šinšillu audzēšana un nogalināšana kažokādu ieguvei nav nepieciešama, lai nodrošinātu cilvēku pamatvajadzības, un tādējādi tā ir pretrunā ar Vācijas Federatīvās Republikas konstitūciju. 

“Mēs nevēlamies, lai kaut viens dzīvnieks tiktu nogalināts ūdeļu audzētavās. Ir pienācis laiks izbeigt šīs dzīvnieku ciešanas,” Hābeks komentēja interneta portālam "heute.de".

Likums balstīts apsvērumā, ka dzīvnieku nogalināšanai viņu kažokādu dēļ nav pamatota iemesla, kā tas prasīts Dzīvnieku labturības likuma 1.pantā.  Kažokzvēru audzētavām tiks dots 10 gadu pārejas laiks pakāpeniskai darbības izbeigšanai. Valstī pašlaik darbojas astoņas ūdeļu audzētavas, liecina Vācijas Dzīvnieku labturības federācijas dati.

Vācijas dzīvnieku aizsardzības organizācija “Deutsche Tierschutzbund” atbalsta Federālās padomes lēmumu. “Mēs esam priecīgi par šo politisko lēmumu,” komentē organizācijas prezidents Tomass Šrēders. Viņš aicinājis Bundestāgu jeb apakšpalātu “rīkoties pēc iespējas ātrāk, citādi vēl simtiem tūkstošu dzīvnieku zaudēs dzīvību dažu cilvēku luksusa iegribu dēļ.” Lai likums stātos spēkā, pēc Bundesrāta jeb augšpalātas lēmuma likumprojekts vēl jāapstiprina un jāpieņem Bundestāgam.

Kažokzvēru audzētavu dzīvnieki tiek turēti šauros sprostos bez jebkādām iespējām dzīvot pilnvērtīgu dzīvi. Kažokzvēri tiek nogalināti ar elektrošoku vai nosmacējot gāzes kamerās. Katru gadu kažokādu ieguvei pasaulē tiek nogalināti ap 50 miljoniem dzīvnieku.

Daudzās valstīs, tostarp Lielbritānijā, Austrijā, Slovēnijā un Horvātijā, kažokzvēru audzēšana jau aizliegta. Arī Latvijā ievērojama sabiedrības daļa iestājas pret kažokzvēru audzēšanu — par to liecina lielais atbalsts 2014.gadā Saeimā iesniegtajā sabiedrības iniciatīvā “Par kažokzvēru aizsardzību” un šī gada sākumā sabiedriskās domas pētījumu aģentūras “SolidData” veiktā socioloģiskā aptauja, kas parādīja, ka 65% Latvijas iedzīvotāju nav pieņemama dzīvnieku audzēšana un nogalināšana kažokādām.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vide un dzīvnieki
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti