Uz Zilā karoga sertifikātu pretendē 17 peldvietas

17 Latvijas peldvietas un divas jahtu ostas šogad izvirzītas Zilā karoga starptautiskajam ekosertifikātam, vēsta Vides izglītības fonda (VIF) pārstāve Ieva Gedzuna.

Nacionālajā Zilā karoga žūrijas sēdē nolemts starptautiskās žūrijas izvērtēšanai virzīt Engures Abragciema pludmali, Daugavpils Centrālo pludmali, Daugavpils peldvietu “Stropu vilnis”, Bulduru, Dzintaru, Majoru, Dubultu un Jaunķemeru pludmales Jūrmalā, Kuldīgas Mārtiņsalas peldvietu, Beberliņu peldvietu, Dienvidrietumu pludmali un pludmali pie stadiona Liepājā, Rīgas Vakarbuļļu pludmali un Ventspils pilsētas pludmali.

Tāpat arī starptautiskajai žūrijai, ar atsevišķiem iebildumiem un uzdevumiem līdz peldsezonas sākumam, VIF izvirzīja arī Saulkrastu Centra pludmali, Limbažu Lielezera peldvietu un Jēkabpils Radžu peldvietu. No jahtu ostām Zilo karogu cer saņemt Liepājas jahtu centrs un Pāvilostas "Marina". 

Savukārt nacionālās peldvietas kvalitātes statusu šogad iegūst Jūrmalas Kauguru peldvieta un Vecāķu pludmale Rīgā. 

Zilais karogs ir pasaules populārākais tūrisma ekosertifikāts, kas ir plaši atpazīts gan iedzīvotāju, gan pašvaldību un vides institūciju vidū. Kritēriju ieviešana nodrošina pilnvērtīgu metodoloģiju peldvietu apsaimniekošanai, kurā ir ņemti vērā visi vides aizsardzības un ilgtspējīgas attīstības faktori, un pievērsta liela uzmanība vides kvalitātes uzturēšanai un bioloģiskās daudzveidības aizsargāšanai, tādējādi garantējot drošu atpūtu tīrā vidē. Iesaistoties kampaņā, pašvaldības apņemas īstenot arī plašākas vides informācijas un izglītības iniciatīvas.

Ar Zilo karogu ir apbalvotas vairāk nekā 4000 pludmales un jahtu ostas 48 valstīs visā pasaulē. Pērn Zilais karogs plīvoja 16 peldvietās un trīs jahtu ostās Latvijā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt