Panorāma

Premjers: koalīcijai jāizlemj nākamnedēļ

Panorāma

KNAB priekšnieka amatam virza Jēkabu Straumi

LTV aicina izzināt bišu dzīvi tiešraidē

Uz LTV terases izvieto stropus - bišu dzīvi var vērot lsm.lv tiešraidē

Uz Latvijas Televīzijas terases biškopju novietotos stropus un tur dzīvojošo bišu dzīvi turpmāk varēs vērot tiešraidē internetā.

Stropi ir atvesti no Tīnūžu pagasta.

“Ir lietderīgi izpētīt, kā ir ar bitēm Rīgā, cik tur medus ir kvalitatīvs,” spriež SIA “Redore” biškope Renāte Zača.

Šajā dravā ir 30 stropi. Jaunie bitenieki ar medus iegūšanu nodarbojas ceturto gadu. Iesāka ar Eiropas fonda atbalstu, kas paredzēts iesācējiem biškopjiem.

Piekabē ieceļ astoņus stropus, un var doties ceļā. Brauciens līdz Zaķusalai ilgs 40 minūtes. Bitenieki ir pārliecināti, ka Latvijas Televīzijas terase ar skatu uz Daugavu būs piemērota.

Bites viegli pieveicot lidojumu līdz diviem kilometriem rādiusā, tāpēc nektāru varēs vākt arī Lucavsalā un Rīgas parkos.

“Skatāmies arī Vērmanīša virzienā. Kad būs mazdārziņi.. ābeles un ķirši ziedēt, tad jau sāks ziedēt liepas. Bez Vērmanīša ir arī visa kanāla mala. No nektāra viedokļa tur uztraukumiem nebūs pamata,” komentē SIA “Redore” biškops Andis Titorenko.

Pēc vairākām dienām, kad bites apradušas ar jauno vietu, jāizdara svarīgākais, kādēļ darbīgie kukainīši atvesti. Tiek pieliktas kameras, lai ikviens tiešraidē varētu vērot bišu saimi. Iekšpusē darbosies infrasarkanā kamera, kas ļauj redzēt medus vācēju rosību arī tumsā.

“Mēs redzēsim, kā bites iekārto savu ligzdiņu kā viņām patīk, nevis kā mēs esam izdomājuši. Mēs esam radījuši nelielu haosu. Ligzda sadalīta, daudz tukšumu, tad arī aizpildīs to tukšumu kā patīk,” stāsta Titorenko.

Bite ir darba tikuma simbols. Tas ir tas, ko varam mācīties no bitēm, un tagad bērniem varam parādīt bišu dzīvi - tā uzsver Latvijas Televīzijas ģenerāldirektors, kuram radās ideja - novietot stropus uz televīzijas ēkas un rādīt tiešraidi.

Tā īstenota kopā ar Biškopības biedrību.

“Ilgtspējas indeksa kontekstā, kurā mēs piedalāmies jau trešo gadu, sadaļā “Vide” mēs izskatījāmies kā uzņēmums. Mēs esam liels uzņēmums un izskatījāmies ne visai spīdoši,” saka Belte. “Mums likās, ka ir nepieciešamas aktivitātes, kuras varētu parādīt mūsu ekoloģisko, zaļo domāšanu. Mums radās doma, ja Saeima var domāt un plānot bites uz jumta, tad varbūt mums būs savs “Panorāmas” medus. Tā, mazliet jokojoties, nonācām līdz projektam,” norāda Belte.

Tiešraide no bišu stropa ir vērojama sabiedrisko mediju portālā lsm.lv laika ziņu sadaļā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti