Uz Līgatni iepazīties ar vāverīti kuplastīti!

Līgatnes dabas takās sestdien noritēs izglītojoši pasākumi par vāverēm. Dabas izglītības centrā būs iespēja izzināt vāveres dzīvesveidu, kuplās astes noslēpumu, minēt mīklas, piedalīties radošās darbnīcās un spēlēt spēles par dzīvniekiem.

Dabas taku vadītāja Inta Lange stāsta, ka uz vietas dzīvo četras vāverītes.

Inta LangeSintija Ambote
  ''Varēs iepazīties ar vāveru dzivesveidu, kas no malas tik viegli nav pamanāms,'' saka Lange. ''Varēs veidot vāveru ēdienkarti, atpazīt to, kas viņām garšo. Būs arī dažādi uzdevumi.''

  Līgatnes dabas taku Dabas izglītības centrā “Pauguri” no plkst. 12.00 līdz plkst. 15.00 varēs izzināt kuplās astes noslēpumu, minēt mīklas, atpazīt dažādus čiekurus, risināt cietos riekstus, piedalīties radošās darbnīcās un spēlēt spēles par dzīvniekiem.

  Līgatnes dabas taku voljeros patlaban apskatāmas cienīgā kundzīte Žiperīte un šovasar izveidojusies jauna vāveru ģimene - vāveru meitenes Tomiņa un Čita un viņu līgavainis Rižiks. Visi trīs vāverēni ir pirmgadnieki, kas atrasti pie izpostītām vāveru ligzdām. Tos pieņēmuši, izbarojuši un izaudzinājuši cilvēki trīs dažādās Latvijas vietās. Tomiņa, Čita un Rižiks ir ļoti kustīgi, ziņkārīgi un labprāt spēlējas. Visas

  Līgatnes dabas taku vāveres jau sagatavojušās ziemai - koši rudais kažoks nomainīts pret pelēcīgu un miteklī malu malās saslēpti gardumi ziemai.

  Savukārt zvērkope un ilggadējā Līgatnes dabas taku darbiniece Velga Vītola dalīsies fotostāstos par Līgatnes vāverēm.

  Apmeklētāji, kam uzvārdā vāvere vai tam radniecīgs vārds, uzrādot personu apliecinošu dokumentu, šajā dienā Līgatnes dabas takas varēs apmeklēt bez maksas!

   

   

   

   

   

  0 komentāri
  Pievienot komentāru
  Komentēt vari ar kādu no saviem sociālajiem profiliem
  Vide un dzīvnieki
  Dzīve & Stils
  Jaunākie
  Populārākie
  Interesanti