Ir svarīgi zināt pamata elementus, kā uzbūvēt šādu vienkāršu nakšņošanas vietu mežā, ja vēlaties pārlaist nakti pie dabas bez telts vai arī kādu apstākļu dēļ esat spiests to darīt. Andžejs Reiters mājas celtniecību pats ir apguvis meža izdzīvošanas skolā un nu vēlas to iemācīt arī citiem.
Kad atrasta vietu būvei, iekur ugunskuru un izveido koka karkasu gultai un zaru būdiņai. Divatā celtniecības darbi veicas raiti. Būdiņas būvniecībai izmanto lielākoties sakritušus kokus un zarus. Kad būdiņas karkass izveidots, apliek to ar zariem, lai siltāk. Jāatrod un jāsavāc gana daudz zaru, ar ko „nosiltināt” māju, lai tās sienas būtu gana siltas.
Būvi beigās pārklāj ar audumu. Ja auduma nav, jāņem kādi eglītes zari un pēc tam virsū jāuzklāj sniegs. Jāatgādina, ka mājiņu nevar būvēt, kur pagadās. Tai noteikti ir jāizvēlas atbilstoša un droša vieta.
Jāteic, ka pie tapušās konstrukcijas tika pavadīts vairāk laika, nekā gribētos un varbūt bija atvēlēts. Mājiņu vēl gana daudzas reizes varētu pilnveidot. Šāda vieta ir absolūti pietiekoša, lai tajā nakšņotu. Un pats galvenais – ugunskurs ir pretī un siltums nāk no sienas. Māja ir samērā zema un tajā var pat ērti gulēt. Tā ir ļoti stipra konstrukcija, kurā var justies gana ērti un silti.
Šai konstrukcijai tika veltītas kādas divas stundas, bet, lai tā būtu ideāli smuka, vajadzētu vairāk laika. Bet draugu kompānijā tas būtu ātrāk. Šobrīd galvenais uzdevums bija parādīt, kā rīkoties, lai nenosaltu uz zemes, lai ugunskurs būtu pareizi un lai varētu papusdienot.