Ķepa uz sirds

Ķepa uz sirds

Ķepa uz sirds

Ķepa uz sirds III

Ķepa uz sirds I

«Ulubele»: Sodi par nežēlīgu izturēšanos pret dzīvnieku ir nepelnīti mazi

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 5 gadiem.

Sodi par nežēlīgu izturēšanos pret dzīvnieku ir nepelnīti mazi, uzskata dzīvnieku patversmē "Ulubele".

Par nežēlīgu izturēšanos pret dzīvniekiem draud cietumsods līdz pieciem gadiem, aizliegums turēt mājas mīluļus no trim līdz pieciem gadiem, piespiedu darbs vai naudassods. Reālu sodīšanas gadījumu ir maz - lielākoties tās ir tikai piespiedu darba stundas.

Patversmes vadītāja Ilze Džonsone stāsta, ka vairāki varmākas bijuši notiesāti uz pāris mēnešiem cietumā, tomēr lielākoties lietas tiek beigtas pierādījuma trūkuma dēļ, jo nevar sasaistīt kopā dzīvnieku ar pāri darītāju. 

Martā Latviju pāršalca kārtējais cietsirdības gadījums - kādā daudzdzīvokļu namā Stopiņos atrada novārgušu un ilgstoši badinātu suni, kura dzīvību glābt vairs neizdevās. Suņa svars un ķermeņa temperatūra bija krietni zem normas, spalva bija izkritusi, ādu klāja brūces.

Pašlaik notiek ekspertīze, lai noteiktu precīzu nāves iemeslu, taču skaidrs ir, ka tādā stāvoklī suns nevar nenonākt ne dienas, ne mēneša laikā. Džonsone apstiprina, ka suņa saimnieks policijai šajā gadījumā ir zināms.

Dzīvnieku aizstāvji norāda, ka viena problēmas puse ir sabiedrības attieksme - daudzi saimnieki pret dzīvnieku izturas kā pret īpašumu, nevis dzīvu būtni. Savukārt otra problēmas puse ir suņu čipošana, ko par spīti likumam joprojām daudzi neievēro. 

Čips palīdz atrast gan esošo, gan iepriekšējo saimnieku. Ja ar pašreizējo saimnieku nevar sazināties, attiecīgās instances vēršas pie iepriekšējā, lai noskaidrotu suņa tālākās gaitas.

Parasti suņu audzētāji metienus sačipo, taču daļa vēlas palikt pelēkajā zonā, ja ar suni notiek kas nelāgs. Te arī redzams sabiedrības paradokss – cilvēki pret suni izturas kā pret īpašumu tikai tajā brīdī, kad tas pašam ir izdevīgi, tomēr no atbildības baidās.

"Ulubele" aicina sabiedrību ziņot par cietsirdīgu izturēšanos pret dzīvniekiem, ziņojot policijai. Ja bail par savu drošību un kaimiņu atriebību, ir iespējams ziņot arī anonīmi vietnē "dzivniekupolicija.lv", sadaļā "Palīdzi dzīvniekam". Džonsone iesaka uzņemt pierādījumus fotogrāfiju un video veidā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti